Proč partner pokukuje po jiných? Vysvětlení je jednoduché

Proč partner pokukuje po jiných? Vysvětlení je jednoduché Zdroj: Shutterstock

Zažila to určitě každá žena a tudíž pravděpodobně i vy samy. Přítel si prohlédne kolemjdoucí ženu a vás to moc nepotěší, nejspíše ho i na to popudlivě upozorníte. Jenže on za to svým způsobem ani nemůže. Pojďme se tedy podívat, proč tomu tak je.

Psychologové tvrdí, že reakce žen na onen podnět je zcela přehnaná a zbytečná. Může to uškodit vztahu a muž s tím stejně nic neudělá. Tak jak má tedy žena vlastně reagovat? A proč se muži ohlíží po jiných ženách, i když jsou v sebešťastnějším vztahu?

Prvně je třeba zmínit, že lidé ve vztahu nabudou pocitu, že od teď se jim nikdo jiný nebude líbit. Přeci milují jeden druhého, jenže tu nejde o lásku jako spíš o přitažlivost. To se týká především žen. Myslí si, že se muži na jinou ženu už nepodívají, což je prakticky nemožné. Z některých se pak stávají "stíhačky." Přehnaná žárlivost, nepochopení a vznětlivost mohou vést v nejhorším až rozchodu.

Zdroj: Shutterstock Odborníci tvrdí, že je to zcela přirozené - jednoduše za to může matka příroda. Samozřejmě se to netýká jen mužů, dělají to i ženy. Nicméně u mužské části populace je to o dost častější a existuje pro to i jedno vysvětlení. Mají v mozku zabudovanou přirozenou touhu po rozmnožování se, aby nedošlo k vymření rodu. Je to v podstatě takové naprogramování. 

Zdroj: Shutterstock Až taková situace nastane příště, nechte to prostě být, příroda to tak chtěla. Spíše jde o to, jak se na ni dívá. Jestli si normálně prohlédne jinou ženu, nic se neděje. Pokud ale na ni přehnaně zírá až z toho slitná, pak už to není moc v pořádku. 

Každopádně pouhé pokukování nikomu neublíží. Zda-li to začíná a končí jen u toho, tak buďte v klidu. Je s vámi, protože vás miluje. Jak řešíte takovou situaci vy? Napiště nám do komentářů!

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2023 16:07 Nahlásit obsah