Vánoce 2019 přinášejí nové trendy: Hitem jsou přírodní dekorace a bílá barva

Vánoce 2019 přinášejí nové trendy: Hitem jsou přírodní dekorace a bílá barva Zdroj: Shutterstock.com

Módním trendům nepodléhá pouze oblečení nebo obuv. Ať už chceme, nebo ne, každým rokem se mění barva i styl vánoční výzdoby. Ne jinak tomu je i na Vánoce 2019. Co tedy frčí letos?

V hlavní roli bílá barva

I když by letos 24. prosince nenapadnul sníh, dopřejte si bílé Vánoce. Bezkonkurenčním hitem Vánoc 2019 je totiž bílá barva. Tento trend se týká jak vánoční výzdoby, tak ozdob, kterými zkrášlíte svůj vánoční stromeček. Kromě bílé je letos velkým hitem krémová, béžová, šedá a stříbrná. Ve formě baněk na stromeček krásně vypadá také čiré sklo.

V rámci vánoční výzdoby a ozdob můžete tyto módní barvy oživit také drobnými doplňky v pastelových odstínech. Řiďte se ovšem pravidlem, že méně je někdy více, a kombinujte mezi sebou maximálně tři výrazné odstíny.

Zdroj: Pinterest.com

Návrat k přírodním materiálům a tradicím

Kromě jemné bílé barvy letošní Vánoce hlásí návrat k přírodním materiálům a původním tradicím. Múzou Vánoc 2019 je totiž příroda. Zkuste si tedy už teď vyhrát s vánoční výzdobou, do které vkusně začleňte šišky, klacíky, mech, oříšky, skořici, badyán či sušené ovoce. Vše doplňte o červené svíčky a stužky. Abyste do vánoční výzdoby včlenili bílou barvu, postříkejte například lehce šišky bílou barvou ve spreji nebo umělým sněhem. Přírodní materiály budou slušet také vašemu vánočnímu stromečku. Ozdobte jej ručně vyrobenými ozdobami. Nádherně vypadají postavičky z kukuřičného šustí, ale také vánoční ozdoby pletené ze slámy či ručně šité z látky. Na stromeček si můžete zavěsit i plátky sušených citrusů nebo ozdoby pečené z voňavého perníku.

Zdroj: Blog.photobookworldwide.com/

Vánoční ozdoby a dekorace s ptačími peříčky

O Vánocích 2019 hlásí velký návrat také jemná ptačí peříčka, která v sobě spojují bílou barvu a přírodní materiál. Sváteční atmosféry dosáhnete třeba tehdy, když na stromeček zavěsíte coby vánoční ozdobu andělská křídla, bílého ptáčka, zvoneček či skleněnou baňku, které budou ozdobené jemným bílým chmýřím. Bílá peříčka zkuste vkusně zakomponovat i do vaší letošní vánoční výzdoby. Výsledek bude stát jistě za to.

Zdroj: Shutterstock.com

Vánoční osvětlení v teplých odstínech

Ať už si budete na stromeček dávat světelný řetěz, anebo si okno vyzdobíte vánoční lucernou či svícnem, s ohledem na trendy Vánoc 2019 zvolte teplé světlo. Tento typ osvětlení je v porovnání se studeným bílým světlem mnohem přirozenější a do vašeho vánočně laděného domova vám vnese hřejivější i pohodovější atmosféru.

Tip: Kromě klasického LED řetězu zkuste zvolit i jiný tvar žároviček. Letos jsou velmi trendy řetězy s motivem rampouchů nebo sněhových vloček.

Autor:
Publikováno: 26. 11. 2019 12:37 Nahlásit obsah