Barva roku 2024 Pantone: Seznamte se s Peach Fuzz neboli sametově broskvovou

Barva roku 2024 Pantone: Seznamte se s Peach Fuzz neboli sametově broskvovou Zdroj: Shutterstock

Společnost Pantone vyhlásila barvu roku 2024. Jedná se o jemný odstín Peach Fuzz, který můžeme do češtiny přeložit jako sametově broskvovou barvu. Tento odstín je hřejivý, svěží, jemný a zároveň smyslný. Co na něj říkáte?

Pantone každoročně vybírá jeden barevný odstín, který se v následujícím roce stane trendy barvou například v oblasti bytového designu nebo módy. Pro rok 2024 společnost Pantone vyhlásila odstín Peach Fuzz s kódem 13-1023, který představuje uklidňující a sametově jemnou broskovou. Tento odstín se na škále barev nalézá v samém středu mezi oranžovou a růžovou.

Zdroj: Shutterstock “Vybrali jsme barvu, jejíž vřelé a přívětivé objetí vyjadřuje poselství soucitu a jejíž útulná citlivost spojuje lidi a obohacuje duši,” pověděla o odstínu Peach Fuzz víceprezientka Pantone Laurie Pressman.

V tuto chvíli můžeme očekávat, že se sametově jemný broskvový odstín Peach Fuzz v následujících měsících promítne do nejrůznějších oblastí našich životů. Jak už to tradičně s Pantone barvami roku bývá, i Peach Fuzz výrazně ovlivní módu, kosmetiku, bydlení, design, ale také technologie.

Zdroj: Shutterstock Co se týče módy, v odstínu Peach Fuzz vypadají úžasně například dámské kabáty, svetry nebo šaty. Stylové jsou rovněž jednobarevné dámské kalhotové kostýmy. Už nyní můžeme říct, že v roce 2024 bude Peach Fuzz kralovat světu kosmetiky. Rozhodně si v tomto odstínu pořiďte na následující rok laky na nehty, rtěnky nebo třpytkové oční stíny.

Zdroj: Pantone.com, Thespruce.com

Autor:
Publikováno: 21. 12. 2023 13:17 Nahlásit obsah