Papoušci žako nadávali v britské zoo sprostě návštěvníkům. Nyní jsou v izolaci, kde se odnaučují vulgaritám

Papoušci žako nadávali v britské zoo sprostě návštěvníkům. Nyní jsou v izolaci, kde se odnaučují vulgaritám Zdroj: Shutterstock.com

Lidé, kteří se v britské zoologické zahradě Lincolnshire Wildlife Park zastavili u papouščí voliéry, se nestačili divit. Pobavení u nich konkrétně způsobilo pět papoušků šedých, kteří používali pěknou řádku sprostých slov. Tito ptačí opeřenci jsou kvůli své prostořekosti aktuálně v izolaci, kde se mají odnaučit svému nevybíravému chování.

Papoušci se naučili sprostě mluvit během karantény

Mluvčí zoologické zahrady Lincolnshire Wildlife Park vysvětluje, že papoušci šedí - žako se naučili mluvit sprostě, když spolu byli v průběhu srpna v karanténě. Jenže jakmile je pracovníci zoo přesunuli do venkovní voliéry, neposlušní opeřenci začali sprostými výrazy označovat také návštěvníky zoo.

“Většina návštěvníků to považovala za velkou legraci. O víkendech nás však navštěvovaly i rodiny s dětmi. A právě mluva papoušků nepůsobila na děti moc příznivě,” popisuje ředitel zoo Steve Nichols.

Sprostě mluvící opeřenci jsou nyní v izolaci

Chytří papoušci jménem Billy, Elsie, Eric, Jade a Tyson zaznamenali, že veřejnost na jejich sprosťárny reaguje salvami smíchu. To je v jejich nevhodné mluvě ještě povzbudilo a začali sprostá slova používat ještě intenzivněji a častěji. Tato skutečnost však pracovníky zoologické zahrady vůbec nepotěšila, proto se rozhodli zasáhnout.

Zdroj: Shutterstock.com Pečovatelé pět neposlušných papoušků šedých stáhli do izolace. Každý z nich má pobývat zvlášť s jiným hejnem papoušků, díky čemuž se prý odnaučí používat sprosté výrazy. 

“Doufám, že se naši žakové naučí v koloniích používat nová slušná slova. Pokud ale naučí ostatní sprostou řeč a naše zoo bude mít nakonec 250 sprostě mluvících ptáků, nevím, co uděláme,” říká dále ředitel britské zoo.

Lincolnshire Wildlife Park proslavil i papoušek, který zpívá song od Beyonce

Po nucené izolaci se prý papoušci šedí opět vrátí do venkovní voliéry, ale budou od sebe náležitě odděleni, aby u nich opět nedocházelo k excesům. Tito nadávající opeřenci však nejsou první, kdo v britské zoo Lincolnshire Wildlife Park vzbudil rozruch.

Začátkem roku 2020 se na sociálních sítích proslavil svou verzí písně If I Were a Boy od Beyonce místní papoušek Chico. Tento nadaný opeřenec má aktuálně i vlastní stránku na Instagramu.

Autor:
Publikováno: 5. 10. 2020 10:14 Nahlásit obsah