Kategorie Zoologická zahrada

Článek
Zemřela nejstarší panda světa. Xin Xing v létě oslavila 38. narozeniny
Zemřela nejstarší panda světa. Xin Xing v létě oslavila 38. narozeniny Koncem prosince 2020 oznámila světu smutnou zprávu zoologická zahrada v čínském Čchungu-čchinugu. V 38 letech zde zemřela nejstarší panda na světě chovaná v zajetí. Tato samice jménem Xin Xing, která porodila a vychovala celkem 36 pandích mláďat, již měla dlouhodobé zdravotní problémy.
Článek
Oklahomská zoo zveřejnila ultrazvuk sloního mláděte. Není nic roztomilejšího
Oklahomská zoo zveřejnila ultrazvuk sloního mláděte. Není nic roztomilejšího Pracovníci zoologické zahrady v americké Oklahomě zveřejnili kouzelné video, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Jde o ultrazvukový snímek nenarozeného sloního mláděte, které v břiše nosí samice slona asijského Asha. Na ultrazvuku je vidět hlava, chobot i nohy sloního miminka, které přijde na svět až v roce 2022.
Článek
Papoušci žako nadávali v britské zoo sprostě návštěvníkům. Nyní jsou v izolaci, kde se odnaučují vulgaritám
Papoušci žako nadávali v britské zoo sprostě návštěvníkům. Nyní jsou v izolaci, kde se odnaučují vulgaritám Lidé, kteří se v britské zoologické zahradě Lincolnshire Wildlife Park zastavili u papouščí voliéry, se nestačili divit. Pobavení u nich konkrétně způsobilo pět papoušků šedých, kteří používali pěknou řádku sprostých slov. Tito ptačí opeřenci jsou kvůli své prostořekosti aktuálně v izolaci, kde se mají odnaučit svému nevybíravému chování.