Oklahomská zoo zveřejnila ultrazvuk sloního mláděte. Není nic roztomilejšího

Oklahomská zoo zveřejnila ultrazvuk sloního mláděte. Není nic roztomilejšího Zdroj: Shutterstock.com

Pracovníci zoologické zahrady v americké Oklahomě zveřejnili kouzelné video, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Jde o ultrazvukový snímek nenarozeného sloního mláděte, které v břiše nosí samice slona asijského Asha. Na ultrazvuku je vidět hlava, chobot i nohy sloního miminka, které přijde na svět až v roce 2022.

25letá samice slona asijského Asha, která žije v Oklahomské městské zoo, v únoru 2022 porodí již své v pořadí čtvrté mládě. Otcem sloního miminka, které momentálně už deset měsíců nosí v břiše, je sloní samec Rex. S ním má mimochodem už dva potomky: 5letého slona Achara a roční slonici Kairavi.

Ultrazvuk Ashina nenarozeného mláděte, které na oficiálních facebookových stránkách před několika týdny zveřejnili zaměstnanci zoo, způsobil na internetu obrovský poprask. Někdo říká, že při pohledu na nenarozené sloní miminko neviděl nic roztomilejšího. Na ultrazvukovém snímku totiž bezpečně rozeznáte nádherné mládě, které má viditelnou hlavu, chobot i všechny čtyři nohy.

Samice slona asijského Asha podstupuje pravidelné ultrazvukové prohlídky, aby se veterinárního tým zoo přesvědčil o tom, zda je i se svým nenarozeným mládětem v pořádku. Plod sloního mláděte je v tuto chvíli dle veterinárního týmu zdravý. Existuje tak vysoká šance na to, že za dalších dvanáct měsíců (tedy v únoru 2022) Asha přivede na svět krásné a zdravé mládě slona asijského. Proč ač v příštím roce? Samice slona asijského bývá totiž březí dlouhých 18 až 22 měsíců.

Autor:
Publikováno: 6. 1. 2021 13:09 Nahlásit obsah