Houbový pekáček: Recept, který vás dostane svou chutí i jednoduchou přípravou

Houbový pekáček: Recept, který vás dostane svou chutí i jednoduchou přípravou Zdroj: Shutterstock

Přemýšlíte nad tím, co uvařit z hub? Takové hřiby a suchohřiby nepatří pouze do bramboračky, kulajdy nebo houbové omáčky. Kromě smažených hlaviček a praženice si z nich zkuste připravit i báječný houbový pekáček. Tento recept je velmi jednoduchý na přípravu. Zaručujeme, že si jeho chuť zamilujete!

Recept na houbový pekáček stojí za vyzkoušení

Příprava lahodného houbového pekáčku, po kterém se u vás doma jenom zapráší, je velmi snadná záležitost. Tento jednoduchý recept z hub s přehledem zvládnou i začátečníci. Co tedy k přípravě receptu na houbový pekáček potřebujete?

Základní ingredience na houbový pekáček

  • Plátky hřibovitých hub (hlaviček a nožiček), které jsou slabší než plátky na řízky
  • Anglickou slaninu
  • Vepřové sádlo
  • Grilovací koření
  • Smetana ke šlehání
  • Sůl a pepř na dochucení

Příprava houbového pekáčku krok za krokem

1. Připravte si pekáč, který vymažte vepřovým sádlem. Následně v něm začněte vrstvit jednotlivé suroviny.

2. Na dno pekáčku rozložte plátky hub, ty posypte grilovacím kořením, mírně osolte a opepřete. Na plátky hub rozložte anglickou slaninu a takto opakujte stále do kola. Houbový pekáček zakončete vrstvou hub.

3. Vrstvy hub a anglické slaniny v dalším kroku zalijte smetanou ke šlehání.

4. Přikrytý houbový pekáček pečte 1,5 hodiny při 180 stupních Celsia. 15 minut před koncem pečení oddělejte poklop pekáčku.

Zdroj: Shutterstock S čím jíst houbový pekáček

Připravili jste si houbový pekáček? Jíst jej můžete na několik způsobů. Někdo si na něm rád pochutnává jen tak. Doporučujeme jej však podávat nejlépe s čerstvým chlebem nebo se šťouchanými bramborami zdobenými pažitkou či petrželkou a k tomu jako přílohu čerstvý zeleninový salát.

Houbový pekáček s bramborami: K obědu není nic lepšího

Doma si můžete zkusit udělat také obměnu klasického houbového pekáčku. Vyzkoušejte houbový pekáček s bramborami. Jak na něj? Příprava je úplně stejná jako v případě klasického houbového pekáčku. Houbový pekáček s bramborami však (jak už jeho název napovídá) budete navíc prokládat tenkými plátky brambor.

Zdroj: Kde rostou | Facebook.com
Autor:
Publikováno: 12. 9. 2022 10:01 Nahlásit obsah