Kategorie Houbaření

Článek
Proč nesušit babky neboli hřiby žlutomasé? Vystavujete se zdravotnímu riziku
Proč nesušit babky neboli hřiby žlutomasé? Vystavujete se zdravotnímu riziku Narazili jste při houbaření na babky neboli hřiby žlutomasé? Zvláště na mladých hlavičkách si pochutnáte v polévce nebo houbovém guláši. Můžete si je také usmažit v trojobalu, ale rozhodně je nesušte. Přesně z jakého důvodu byste babky neboli hřiby žlutomasé neměli rozhodně sušit? V ohrožení může být vaše zdraví.
Článek
Hřib královský patří k zákonem chráněným houbám. Za jeho sběr vám hrozí pokuta
Hřib královský patří k zákonem chráněným houbám. Za jeho sběr vám hrozí pokuta Při sběru hub byste měli být obzvlášť opatrní. Správný houbař by měl poznat nejen jedlé, nejedlé a jedovaté houby, ale také zákonem chráněné houby, jejichž sběr je zakázaný. Ke chráněným houbám v ČR patří mimo jiné hřib královský, za jehož sběr vám hrozí velmi tučná pokuta.
Článek
Kde rostou houby aktuálně 2023: Mapa prozradí, kam vyrazit
Kde rostou houby aktuálně 2023: Mapa prozradí, kam vyrazit Houbová sezona 2023 odstartovala v plné parádě. Lidé na sociálních sítích se již začátkem června pyšnili fotkami plných košíků s hřiby, křemenáči, kozáky či kováři. Chcete si i vy letos splnit svůj houbařský sen? V tom případě byste měli dopředu vědět, kde rostou houby aktuálně ve vašem okolí. Jak to zjistit?
Článek
Kačenka česká patří k nejchutnějším jarním houbám. Už roste
Kačenka česká patří k nejchutnějším jarním houbám. Už roste Těšíte se, až vyrazíte do lesa na houby? Rozhodně nemusíte čekat až do léta. Když budete mít štěstí, narazíte na kačenku českou, která se řadí k prvním jarním houbám. Kačenku se rozhodně vyplatí nasbírat, protože v kuchyni patří ke skutečným delikatesám.
Článek
Nejlepší houbová směs na topinky: Zavařte si tuto dobrotu na zimu a neprohloupíte
Nejlepší houbová směs na topinky: Zavařte si tuto dobrotu na zimu a neprohloupíte Řešíte v tuto chvíli, jak nejlépe zpracovat houby? Pokud jste již přejedení houbových řízků a smaženic, zavařte si nalezené houby na zimu. Nemusíte je však nakládat do sladkokyselého nálevu. Vyzkoušejte báječnou houbovou směs na topinky. Pokud si tuto dobrotu zavaříte na zimu, zaručujeme, že rozhodně neprohloupíte.
Článek
Nejjedovatější houba v ČR má přezdívku kalich smrti. V jakém množství je nebezpečná?
Nejjedovatější houba v ČR má přezdívku kalich smrti. V jakém množství je nebezpečná? Otrava houbami není v Česku výjimečná záležitost. Statistiky říkají, že ji ročně zakusí v průměru 400 lidí. Na této statistice má nemalý podíl nejjedovatější houba ČR, které se přezdívá kalich smrti. O který druh houby přesně jde, jak rychle se v jejím případě projevuje otrava a za jakých okolností má fatální následky?
Článek
Ryzec smrkový patří k nejchutnějším houbám. Poznáte jej podle oranžového mléka a připravíte si z něj spoustu receptů
Ryzec smrkový patří k nejchutnějším houbám. Poznáte jej podle oranžového mléka a připravíte si z něj spoustu receptů Ryzec smrkový, který najdete v lesích až do listopadu, se řadí k opomíjeným houbám, které sbírá jenom málokdo. Přitom jde o houbovou delikatesu, jejíž chuť je neskutečná. Prozradíme vám, jak ryzec smrkový poznáte, jaké recepty si z něj připravíte a také jak jej můžete zpracovat na zimu.
Článek
Největší houba v ČR: Je houbařské štěstí, když ji najdete i jednou za život
Největší houba v ČR: Je houbařské štěstí, když ji najdete i jednou za život Víte, jaká je největší houba v ČR? Napovíme vám, že jde o druh jedlé houby, jejíž chuť mnozí přirovnávají ke kombinaci eidamu a žampionu. Navíc najít největší houbu Česka i jednou za život je velkým houbařským štěstím. Že stále neznáte odpověď? Jde o vatovce obrovského, jehož plodnice mohou vážit až 20 kilogramů.
Článek
Houbový pekáček: Recept, který vás dostane svou chutí i jednoduchou přípravou
Houbový pekáček: Recept, který vás dostane svou chutí i jednoduchou přípravou Přemýšlíte nad tím, co uvařit z hub? Takové hřiby a suchohřiby nepatří pouze do bramboračky, kulajdy nebo houbové omáčky. Kromě smažených hlaviček a praženice si z nich zkuste připravit i báječný houbový pekáček. Tento recept je velmi jednoduchý na přípravu. Zaručujeme, že si jeho chuť zamilujete!
(17) Načíst více