7 nápadů na vánoční dekorace, které zvládnete vyrobit doma. Z papíru, dřeva, sklenice nebo třpytek

7 nápadů na vánoční dekorace, které zvládnete vyrobit doma. Z papíru, dřeva, sklenice nebo třpytek Zdroj: Shutterstock.com

Nedáte dopustit na originální vánoční dekorace? Zkuste si je pro letošní Vánoce vyrobit sami. Pokud hledáte inspiraci, přinášíme vám sedm nápadů na vlastnoručně vyrobené vánoční dekorace, které vykouzlíte snadno a během chvilky.

Vánoční svícen ze zavařovací sklenice

Zdroj: Upcycled-wonders.com Máte doma navíc několik zavařovacích sklenic? Vyrobte si z nich originální vánoční dekoraci, pomáhat vám mohou i vaše děti. Co vše budete potřebovat? Kromě zavařovací sklenice například svíčku, pytlovinu, jutový provázek, větvičky jehličnanů nebo sušené citrusy. A vlastnoručně vyrobený vánoční svícen je na světě! Návod na jeho přípravu pro vás máme ZDE.

Vánoční dekorace ze třpytek a koulí

Zdroj: Purewow.com Proč si vlastnoručně nevyrobit ozdoby také na vánoční stromeček? Podle tohoto návodu vyzkoušejte například vánoční dekoraci ze třpytek a skleněných či plastových koulí. Hotovo máte za dvě minuty a nádherným výsledkem se budete moci kochat o Vánocích rok co rok.

Vánoční hvězda z papírových sáčků

Zdroj: Pinterest.com Vlastnoručně vyrobených vánočních dekorací není nikdy dost. Co si tak vykouzlit 3D vánoční hvězdu? Na její výrobu vám bude stačit osm papírových sáčků, lepidlo v tyčince, nůžky a izolepa. Řiďte se krok za krokem tímto návodem, podle kterého si nádhernou vánoční hvězdu vyrobíte během několika minut.

Vánoční anděl ze špalku nebo polínka

Zdroj: Pinterest.com Další originální vánoční dekorací, kterou vyrobíte během chvilky, je anděl z dřevěného špalku nebo polínka. Abyste si jej vytvořili, potřebujete dřevo, polystyrenovou kouli, hřebík a andělská křídla. Pokud tento základní materiál správně propojíte, budete mít hotovo za pár minut. Tento vánoční anděl udělá velkou parádu jak ve vánočně vyzdobeném interiéru, tak na okenním parapetu nebo před vchodem. Návod na jeho výrobu najdete ZDE.

Vánoční dekorace ze staré žárovky

Zdroj: Pinterest.com Ani staré žárovky nejsou k zahození. Při trošce fantazie si z nich můžete rychle a jednoduše vyrobit stylové ozdoby na vánoční stromeček. Žárovky můžete pomalovat a přetvořit na anděla, naplnit přírodninami nebo obalit ve třpytkách. Při výrobě vánoční dekorace ze starých žárovek se inspirujte tímto naším článkem.

Vánoční svícen ze sklenice na víno

Zdroj: Blog.brightsettings.com Tato vánoční dekorace je velmi snadná a rychlá na přípravu. Zvládnete ji udělat, i když vás tlačí čas. Co k výrobě vánočního svícnu potřebujete? Stačí vám sklenice na víno, malé vánoční baňky, drobné dekorace, přírodniny a samozřejmě také svíčka. Návod, jak si ze sklenice vytvořit originální vánoční svícen, pro vás máme ZDE.

Vánoční potpourri

Zdroj: Attagirlsays.com

Potpourri je vánoční dekorací, na kterou je nejen pěkný pohled, ale která zároveň velmi příjemně provoní váš svátečně vyzdobený domov. Jako potpourri si představte směs voňavých přírodních materiálů, které jsou vkusně naskládány v misce. O Vánocích do ní patří třeba skořice, badyán, sušené citrusové ovoce nebo sušená jablka. Jak si přesně vyrobit vánoční potpourri? Návod najdete ZDE.
Autor:
Publikováno: 10. 12. 2020 11:00 Nahlásit obsah