Nepodceňujte tyto signály: Vaše tělo vás upozorní na příchod infarktu

Nepodceňujte tyto signály: Vaše tělo vás upozorní na příchod infarktu Zdroj: Shutterstock.com

Cévní mozková příhoda je jednou z nejčastějších onemocnění, často i příčinou předčasné smrti. I malá sraženina v mozku může zapříčinit nezvratný osud. Bohužel se to stává jak lidem v pokročilém věku, tak i velmi mladým.

Mezi lidmi převládá názor, že proti mozkové příhodě nelze nic dělat, protože přijde náhle a neohlášeně. Ale opak je pravdou. Nestačí pouze dodržovat zdravý životní styl, je nutné hlavně nepodceňovat varovné signály, pomocí kterých vám vaše tělo dává najevo, že je něco v nepořádku. Tyto signály mohou přicházet několik dní i dokonce měsíc před samotnou mozkovou příhodou. Proto v žádném případě toto varování nepodceňujte. A jaké příznaky to jsou?

Dušnost

Pokud se vám začne hůře dýchat a tento stav přetrvává několik dní, začněte hledat příčinu. Je to první známka, že je něco špatně.

Nevysvětlitelná bolest

Pociťujete bolest v různých částech těla a příčinou není žádné onemocnění nebo úraz? Tak zbystřete a raději neprodleně vyhledejte lékaře.

Apatie a malátnost

Máte pocit, že nejste ve své kůži? Jste unavení, malátní a přichází na vás mdloby? Je možné, že se jedná problém, který se týká mozku - může se jednat o cévní mozkovou příhodu. Na nic nečekejte a jděte k lékaři nebo si přivolejte první pomoc.

Zdroj: Shutterstock.com

Halucinace

Začínáte mít v hlavě spoustu myšlenek, vidíte věci, které nikdo jiný nevidí a máte pocit, že nic není, jak má být? Tento stav může vést až k halucinacím a za každou cenu musíte vyhledat lékařskou pomoc.

Záchvaty

Jedním z příznaků mozkové příhody mohou být také nevysvětlitelné záchvaty různých intenzit, zvláště pokud se neustále opakují. Toto je jedna z nejčastějších známek toho, že se ve vašem těle děje něco velmi špatného a nikdy tento varovný signál nepodceňujte.

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2021 14:02 Nahlásit obsah