Říkali mu “Králičí kluk”. Příběh chlapce, který si prožil skutečné peklo

Každá odlišnost od takzvaného normálu vede hlavně mezi dětmi k posměchu a ve většině případů k šikaně. Trpí nejenom děti samotné, ale i jejich rodiče, protože často nevědí, jak takovému chování vůči jejich dítěti zabránit. Chlapec na videu se s tímto setkával po celá léta.

Mladý Evan Hill, kterému příroda nadělila velké přední zuby, získal přezdívku “Králičí kluk”. Žije ve městě Christchurch na Novém Zélandě. Šikana ze strany spolužáků byla natolik nesnesitelná, že se rodiče rozhodli synovi pomoci za každou cenu. Snažili se ušetřit peníze na Evanovu operaci. Jenomže po rozhovoru se zubním lékařem věděli, že takovou částku si nemohou dovolit - nikdy by ji nenašetřili. Snažili se proto zastavit svůj dům, aby mohli synovi pomoct.

Jaké bylo ale jejich překvapení, když zjistili, že celá komunita města se složila, aby chlapci mohli zaplatit operaci. Snad se v nich hnulo svědomí za ty roky, co se mu vysmívali, a to bohužel ne jenom děti ale i dospělí. Operace, která nakonec stála asi 2 miliony dolarů pomohla nejenom Evanovi, ale také sjednotila celé město, které se tak stalo synonymem soudržnosti a přátelství po celém světě.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 26. 7. 2021 09:41 Nahlásit obsah