Uklízecí tipy, které vám ušetří čas

Uklízecí tipy, které vám ušetří čas Zdroj: Shutterstock

Asi žádnou z nás netěší trávit volný čas úklidem. Po práci se většinou těšíme, až si hodíme nohy nahoru a odpočineme se. Namísto toho se však musíme chopit prachovky a smetáku a pustit se do boje s nepořádkem. Máme pro vás tipy, které vám během úklidu práci urychlí.

1. Připálené nádobí

Nechtělo se vám do drhnutí připálené pánvičky a teď se vám zdá, že vyčistit ji je nemožné? Přivolejte na pomoc jedlou sodu. Nalijte například do pánvičky trochu vody a přidejte pár lžic sody. Celé to nechte chviličku povařit a pak pár hodin odpočinou.

2. „Upatlaná“ mikrovlnná trouba

V temnotách mikrovlnky se postupně hromadí nejrůznější kapky od omáček a zaschlé kusy jídla. Abyste mohli troubu jednoduše vyčistit, dejte do ní půl hrnku vody, do které přidejte několik kousků citrónu. Mikrovlnku zapněte a počkejte, dokud se voda nezačne vařit. Nechte ji chvilku bublat, pak troubu vypněte a pár minut počkejte. Uvnitř se vytvoří pára, díky které půjdou všechny nečistoty snadno odstranit.

 3. Jak na sprchu a kohoutky

Ať už baterie v koupelně nebo v kuchyni, vždy se na nich vytvářejí nevzhledné šmouhy. Pomůže vám opět citrón. Rozkrojte ho na polovinu a s ním veškerý nerez v koupelně i kuchyni vyčistěte.

Zdroj: Shutterstock

4. I pračka se musí někdy vyprat

I pračka si žádá vaší péči. Připravte si půl hrnku jedlé sody a tři hrnky octa. Ingredience nalijte do pračky a spusťte nějaký kratší mycí program. Uvidíte, že to později oceníte na kvalitě vašeho vypraného prádla.

5. Coca-Cola do záchodu

Právě tato limonáda vám přímo zázračně pomůže zbavit se veškerých nečistot. Nalijte pár sklenic do mísy a nechte působit 20-30 minut.

6. Kávové skvrny

Stačí chvilka a kafe je na čisté košili nebo kalhotech. Připravte si trochu teplé vody, přisypte jedlou sodu a oblečení do ní namočte. Skvrny budou během chvíle pryč.

7. Podezřelá rtěnka

Ať už čistíte z oblečení svoji rtěnku nebo nějakou cizí, použijte na ni lak na vlasy, nechte pár minut působit, očistěte vlhkým hadříkem a poté vyperte v pračce.

Zdroj: Shutterstock

8. Sklenice jako z reklamy

Sklenice plné fleků vyčistíte nejlépe tak, když namočíte hadřík do octa a s ním sklenici vyleštíte.

9. Na mastnotu s pudrem

Pokud vám na oblečení upadl kus bůčku či pečené husy, zasypte toto místo dětským pudrem. To do sebe mastnotu nasákne a vy pak můžete ušpiněný kus oblečení lehce vyprat.

Máte i vy své triky jak si ulehčit boj s nekonečným úklidem? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 20. 10. 2023 13:32 Nahlásit obsah