Kategorie Iluze

Článek
Zjistěte, jaký máte zrak: Co vidíte za mřížemi?
Zjistěte, jaký máte zrak: Co vidíte za mřížemi? Máte rádi hádanky a různé optické hlavolamy? V tom případě budete z tohoto testu nadšení. Jedná se totiž o tu nejzáhadnější iluzi, kterou jsme pro vás připravili.
Článek
Pět slavných kouzelnických triků odhaleno. V čem tkví jejich tajemství?
Pět slavných kouzelnických triků odhaleno. V čem tkví jejich tajemství? Magie, triky a kouzla – to jsou věci, které přitahují děti i dospělé jako magnet. Ačkoliv některé vypadají zcela reálně, jedná se pouze o iluzi, která dokáže naši mysl pěkně zamotat.
Článek
Tajné triky fitness blogerek: Jak vypadat skvěle na fotkách i bez intenzivního cvičení
Tajné triky fitness blogerek: Jak vypadat skvěle na fotkách i bez intenzivního cvičení Na motivační fotky "před a po" často narazíte v lifestylových magazínech nebo na webových stránkách o fitness. Tyto snímky jsou buď reálným výsledkem dlouhodobé dřiny, ovšem i pouhou iluzí. Jak přiznávají některé fitness blogerky, mezi pořízením těchto fotek uplynulo jenom pár sekund. Paradoxně osoba zachycená na snímku váží stále stejně kilogramů.
Článek
Optické klamy, které odhalí vaši povahu
Optické klamy, které odhalí vaši povahu Optické klamy neboli jinak také optické iluze jsou postaveny na matení lidského mozku. Některé jsou založeny na barvě či tvaru, avšak největší skupinu tvoří dvojsmyslné obrázky, které budou i náplní tohoto článku.