Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Odchází na české velvyslanectví ve Finsku

Adam Vojtěch končí na postu ministra zdravotnictví. Odchází na české velvyslanectví ve Finsku Zdroj: Twitter.com | @adamvojtechano

Jak oznámil ve čtvrtek 7. října 2021 premiér Andrej Babiš, stávající ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je ve své funkci pouze dočasně. Na ministerstvu zdravotnictví totiž poslední říjnový den končí a přesouvá se do Skandinávie. Adam Vojtěch se totiž od 1. listopadu stane velvyslancem ve Finsku.

Adam Vojtěch byl českým ministrem zdravotnictvím jmenován letos v květnu již po druhé. Na ministerstvo zdravotnictví se vrátil poté, co jej v září roku 2020 opustil a jeho post ministra zdravotnictví převzal epidemiolog Roman Prymula. Pozici českého ministra zdravotnictví posléze vykonával také lékař a náměstek Fakultní nemocnice Brno Jan Blatný.

V každém případě Adam Vojtěch post českého ministra zdravotnictví opět opouští a 1. listopadu 2021 přechází na ministerstvo zahraničí jako schválený velvyslanec ve Finsku. Tuto skutečnost potvrdil v předvolebním rozhovoru rádiu Impuls přímo premiér Andrej Babiš.

Zdroj: DenikN.cz, Twitter.com

Autor:
Publikováno: 8. 10. 2021 09:38 Nahlásit obsah