Dokáže cena zásnubního prstenu předpovědět šťastné manželství? Vědci znají odpověď

Dokáže cena zásnubního prstenu předpovědět šťastné manželství? Vědci znají odpověď Zdroj: Shutterstock.com

Nedávno byla provedena studie, která poukazuje na to, že částka, kterou je muž schopen dát za zásnubní prsten, dokáže předpovědět, jak dlouho bude manželství trvat. Zdá se vám to absurdní? Vědcům nikoliv.

V zahraničí se objevila reklama na zásnubní prsteny, která říká, že čím větší částku je schopen muž za zásnubní prsten dát, tím delší a spokojenější manželství bude. Jenže tato studie tvrdí opak – muži, kteří utratili za prsten dva až čtyři tisíce dolarů, se rozváděli mnohem častěji než ti, kteří za zásnubní prsten dali pět set až dva tisíce dolarů. Na druhou stranu se však ukázalo, že ti, kteří za prsten dali méně než pět set dolarů, se rozváděli častěji než muži z druhé skupiny.

Jaký je tedy výsledek této studie? Nákup drahých diamantů a pořizování extravagantních zásnubních prstenů nedokáže zajistit dlouhé a šťastné manželství, spíše naopak. Výzkum ukazuje, že na místo, aby se tito muži zaměřili na budování emočních vazeb a na svém manželství pracovali, brali pořízení drahého zásnubní prstenu něco jako pojistku, která jim má ženu udržet.

Zdroj: Shutterstock.com Tito muži, a někdy i ženy, které tak drahé zásnubní prsteny vyžadují, zapomínají na skutečný význam manželství. Nejedná se přeci o materiální aspekt, vztah vychází z něčeho nehmotného a neuchopitelného. Není součástí životního stylu ani bohatství a ti, kteří na svůj vztah takto pohlíží bez ohledu na cenu zásnubního prstenu, dokážou své partnerství a později i manželství rozvíjet v láskyplný vztah, který může trvat i celý život.

Souhlasíte s tímto tvrzením, anebo je pro vás cena zásnubního prstenu důležitá? Podělte se s námi o váš názor v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 8. 2. 2021 14:07 Nahlásit obsah