Umělkyně Amy Anam Cara se neholila dlouhé tři roky: Její rozhodnutí má hlubší podstatu

Umělkyně Amy Anam Cara se neholila dlouhé tři roky: Její rozhodnutí má hlubší podstatu Zdroj: instagram.com

Obzvlášť v létě se snažíme, abychom na všech místech svého těla měly hladkou pokožku bez jediného chloupku. To ale není případ umělkyně Amy Anam Cara, která se už celé tři roky neholí. I když je často terčem nemístných poznámek ze strany mužů i žen, její rozhodnutí neholit se má mnohem hlubší podstatu.

Britské umělkyni jménem Amy Anam Cara, která silně inklinuje k feminismu, se před několika lety začalo příčit, jakým způsobem naše společnost pohlíží na ženské chloupky. Ženy, které se v současnosti neholí, se na ulici běžně setkávají se zavrženíhodnými pohledy. Amy Anam Cara chtěla, aby naše společnost přestala brát viditelné ženské chloupky jako stigma. Proto se sama od sebe rozhodla k výrazné životní změně.

Celé tři roky si na těle neholila chloupky a pozorně při tom sledovala reakce svého okolí. Fotky svých chlupatých nohou a zarostlého podpaží zveřejňovala na Instagramu, sdílela videa na YouTube a přitom se často v komentářích dozvěděla velmi nelichotivé věci.

„Lidé si všímali hlavně mých výrazných chloupků na nohou. „Bože, ty jsi nechutná,“ křičeli na mě jednou na ulici. Ale nebylo to to nejhorší, co mi na téma mých chloupků řekli. Také na internetu mi lidé dávali jasně najevo, ať se oholím. Nejčastějším názorem však bylo, že bych byla mnohem krásnější, kdybych se oholila,“ popisuje britská umělkyně.

Podle Amy Anam Cara v tomto případě nejde jenom o takovou triviální věc, jako jsou ženské chloupky. Tato umělkyně poukazuje hlavně na miliardový byznys, který těží z toho, že se ženy v posledních desetiletích naučily kompletně holit svá těla. Právě proto Amy odmítá globální trend holení a podle svých slov se cítí sexy i v těle porostlém chloupky.

„Někdy ale nejsem v dostatečně dobrém emocionálním rozpoložení, abych na ulici snášela urážky či posměšky cizích lidí. V takových situacích si na sebe raději beru dlouhé kalhoty a klasické tričko,“ svěřuje se Amy.

Proč se Amy Anam Cara rozhodla neholit vysvětlujete také v tomto videu. Co na její rozhodnutí říkáte?

Autor:
Publikováno: 3. 6. 2019 12:00 Nahlásit obsah