Kategorie Čtvrtý stupeň PES

Článek
Česko se vrací na 4. stupeň PES. V pátek 18. prosince zavřou hospody a hotely, naopak obchody, služby a skiareály budou otevřené
Česko se vrací na 4. stupeň PES. V pátek 18. prosince zavřou hospody a hotely, naopak obchody, služby a skiareály budou otevřené V Česku se bude v důsledku zhoršující se koronavirové situace opět zpřísňovat. V pátek 18. prosince nás čeká přechod z 3. stupně do přísnějšího 4. stupně protiepidemického systému PES. Vláda v pondělí 14. prosince rozhodla, že od pátku zavřou restaurace a hotely a bude platit zákaz nočního vycházení. Obchody však zůstanou otevřené.
Článek
Česko je krůček od 4. stupně protiepidemického systému PES. Zda zavřou restaurace, obchody či kadeřnictví, rozhodne vláda
Česko je krůček od 4. stupně protiepidemického systému PES. Zda zavřou restaurace, obchody či kadeřnictví, rozhodne vláda Rizikové skóre v protiepidemickém systému PES vzrostlo v neděli 6. prosince na 64. Toto číslo odpovídá čtvrtému stupni pohotovosti, který je mnohem přísnější. Zhoršením epidemické situace v Česku se má v pondělí 7. prosince zabývat vláda. Je tedy otázkou, zda budou muset opět zavřít některé maloobchody či restaurace.
Článek
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí
Česko v pondělí 23. listopadu přechází do čtvrtého stupně PES: Přehled, co vše platí Česká republika přechází v pondělí 23. listopadu v rámci protiepidemického systému PES z pátého stupně do mírnějšího čtvrtého stupně. Co to pro nás v praxi znamená? Prodlouží se například provoz obchodů či výdejních okének a zákaz nočního vycházení bude o několik hodin kratší. Přinášíme podrobný přehled, co nově od 23. listopadu platí.