Cyklista zachránil život čtyřleté holčičce, která spadla z balkonu. Video ukazuje jeho bleskovou reakci

Cyklista zachránil život čtyřleté holčičce, která spadla z balkonu. Video ukazuje jeho bleskovou reakci Zdroj: Shutterstock

O vietnamském cyklistovi jménem Luong Thanh Ha můžeme bez nadsázky tvrdit, že je pravý hrdina. Svou pohotovostí totiž zachránil život čtyřleté holčičce, která padala z balkonu nacházejícím se v druhém patře. Cyklistu, který neváhal se záchranou dívenky ani sekundu, zachytila bezpečnostní kamera. Podívejte se na video se šťastným koncem.

Když jel 49letý Luong Thanh Ha po rušné ulici vietnamského města Van Mieu Ward Nam Dinh City na kole, všiml si malého děvčátka, které se na pokraji sil drží balkonového zábradlí. Zaslechl také vyděšený ženský hlas, který zoufale volal o pomoc.

Hrozilo, že dívenka z druhého patra spadne a stane se neštěstí. Jak informoval vietnamský portál Tuoi Tre News, Luong Thanh Ha, který zrovna kolem projížděl na kole, na nic nečekal, odložil bicykl, rychle běžel pod balkon a padající holčičku chytil. Tím jí zachránil život.

“Uslyšel jsem ženský křik a viděl jsem malou holčičku viset na zábradlí v druhém patře. Rychle jsem běžel a dítě chytil. Ruce jsem měl vztyčené jenom pár sekund, než mi dítě spadlo do náručí. Domů jsem odjel až poté, co jsem se ujistil, že je holčička v pořádku,” shrnul počínání vietnamský hrdina, jehož bleskovou reakci natočila bezpečnostní kamera nacházející se na druhé straně ulice.

Podle místních úřadů je čtyřletá dívenka - navzdory hrozivému pádu - bez zranění a těší se dobrému zdravotnímu stavu. Vyšetřování ukázalo, že v době incidentu byl otec holčičky v práci a její máma šla nakupovat poté, co se ujistila, že její dcerka spí.

Vietnamské úřady ocenily 49letého Luong Thanh Ha za velmi rychlou a pohotovou reakci. Z celé události vzniklo díky bezpečnostní kameře video, které se v současnosti šíří jako lavina online světem. Podívat se na něj můžete i vy.

Zdroj: Tuoitrenews.vn
Autor:
Publikováno: 30. 8. 2021 13:17 Nahlásit obsah