Dívka z amerického Marshalltownu zachránila svou 7týdenní sestřičku dýcháním z úst do úst: Její hrdinský čin ocenili zdravotníci i starosta

Dívka z amerického Marshalltownu zachránila svou 7týdenní sestřičku dýcháním z úst do úst: Její hrdinský čin ocenili zdravotníci i starosta Zdroj: Shutterstock.com

Sourozenec je jeden z nejdůležitějších lidí v našem životě. Pokud máte bratra či sestru, kteří vás od narození milují a chrání, jistě budete souhlasit s tím, že takový člověk je k nezaplacení. Svou sourozeneckou lásku naplno projevila také 11letá holčička, která oživila svou 7týdenní sestřičku poté, co toto miminko přestalo dýchat.

11letá dívka se stala hrdinkou: Zachránila svou mladší sestru

Lyla Morganová z amerického Marshalltown má 11 let, přesto o ní můžeme mluvit jako o velké hrdince. Když letos v srpnu hlídala svou 7týdenní sestřičku, zatímco jejich máma byla v práci, zjistila, že miminko nedýchá. Spousta dospělých by v její situaci zazmatkovala, Lyla ovšem na nic nečekala a začala svou mladší sestru oživovat dýcháním z úst do úst. Poté zavolala záchrannou zdravotní službu.

Zdroj: Facebook.com | UnityPoint Health - Waterloo

Pomohlo dýchání z úst do úst

„Když jsem šla do pokoje sestřičku zkontrolovat, všimla jsem si, že je s ní něco v nepořádku. Její obličej byl šedý a rty bílé. Jenom tam ležela a nedýchala,“ popsala 11letá Lyla, která na nic nečekala a začala do pusinky své mladší sestřičky pravidelně foukat menší proudy vzduchu. Právě díky tomuto postupu začala malá Lilya opět sama dýchat.

Zdravotníci, kteří přijeli na místo, se okamžitě snažili o to, aby se miminko rozplakalo a začalo pravidelně dýchat. „Za to, co pro malou Lilyu udělala její starší sestra Lyla, patří obrovská poklona. Je úžasné, jakého hrdinského činu je schopno takové 11leté dítě,“ vyjádřil se jeden ze zasahujících zdravotníků Steven Sinnwell.

Zdroj: Facebook.com | UnityPoint Health - Waterloo

Jsem hrdá na svou dceru, uvedla žena

Také maminka obou dívek Paigly, která byla okamžitě přivolána na místo, neskrývala dojetí a bylo pro ni velmi těžké potlačit své slzy. „Jsem velmi hrdá na svou dceru Lylu. Jsem vděčná za to, že mám tak velké a rozumné dítě,“ uvedla. Tato žena navíc dodala, že incident se stal druhý den po jejím nástupu do práce. „Bylo to znamení shůry, že mám ještě zůstat s dětmi doma a nehnat se do práce,“ dodala Paigly.

11letá Lyla Morganová byla za svůj hrdinský přístup oceněna záchrannou zdravotnickou službou. Ocenění UnityPoint Health Hero certificate jí osobně předal také starosta města Marshalltown, kde celá rodina žije.

Zdravotníci z Marshalltown navíc z celého zásahu, který se týkal záchrany 7měsíční holčičky, natočili video. Prohlédnout si jej můžete i vy, neboť jej umístili na svých facebookových stránkách.

Autor:
Publikováno: 27. 9. 2019 10:31 Nahlásit obsah