Oblíbený lékař Rastislav ze Slovenska zemřel na koronavirus. Covid-19 mu úplně zničil plíce, uvedla zdrcená manželka

Oblíbený lékař Rastislav ze Slovenska zemřel na koronavirus. Covid-19 mu úplně zničil plíce, uvedla zdrcená manželka Zdroj: Cas.sk

Ze Slovenska přišla velmi smutná zpráva. Boj o život zde bohužel prohrál 48letý praktický lékař Rastislav Melek, který se nakazil novým koronavirem ve své ordinaci. Oblíbený lékař působil v obci Lokca poblíž Námestova na Oravě. Covidem se infikovala i jeho manželka, která u něj pracovala jako zdravotní sestra.

O smrti lékaře informoval slovenský premiér

Rastislav Melek pracoval celých 15 let v obci Lokca na Oravě jako praktický lékař.  Jak už jsme vás informovali v našem předchozím článku, tento 48letý muž se měl novým koronavirem nakazit ve své ordinaci od některého svého pacienta, nebo sestřičky.

V předchozích třech týdnech bojoval s covidem-19 v Ústřední vojenské nemocnici v Ružomberku, byl napojený na plicní ventilaci a jeho stav byl velmi vážný. Boj s koronavirem však bohužel prohrál. Jeho smrt v noci na úterý 20. října veřejně oznámil na sociálních sítích slovenský premiér Igor Matovič.

„Jedu domů v autě s pláčem. Nechci, aby umírali zdravotní sestry a lékaři jen proto, že je pro někoho právo cizích lidí na ochranu zdraví a života nepodstatná hodnota,“ uvedl dále předseda slovenské vlády ke smrti oblíbeného obvodního lékaře z Oravy.

Zdroj: Cas.sk

První zdravotník na Slovensku, který podlehl covidu-19

Rastislav Melek se stal prvním zdravotníkem, který na Slovensku podlehl novému koronaviru. Jeho manželka, která s ním pracovala v ordinaci jako zdravotní sestra, se také nakazila covidem-19. V současnosti je hospitalizována, protože má pokoronavirové komplikace.

Tato žena, která čerstvě ztratila manžela, se kterým má 10letého syna, navíc veřejně všechny na Facebooku vyzvala, aby přestali brát koronavirus na lehkou váhu. 

Zdroj: Cas.sk Byl zdravý, koronavirus mu pak zničil plíce, napsala manželka

"Nikdy jsem nepsala na Facebooku veřejné statusy, ale teď musím. Byla jsem jeho manželka 14 let, nikdy nebýval nemocný. Nechal mě tady i s 10letým dítětem a neumíte si představit, jaká je to bolest. Všem nevěřícím vzkazuji, ano, zemřel na Covid. Potvrdilo to CT plic. Byly úplně zničené. A byl úplně zdravý. Takže všichni, kteří píšou, že se jich to netýká, je pouze otázkou času, kdy se jich to dotkne," napsala zdrcená žena.

Nad smrtí kolegy se jen těžko vyrovnávají i zdravotníci ze Žilinského kraje, v němž tento lékař působil. "Se smutkem v duši a slzami v očích jsme přijali zprávu o úmrtí všeobecného lékaře Rastislava Meleka, který měl ambulanci na Oravě v Lokci. Znali jsme ho osobně. Skromný, vlídný, pacienty oblíbený a velmi dobrý obvodní lékař. Budete chybět, pane doktore," uvedli veřejně na Facebooku.
Autor:
Publikováno: 22. 10. 2020 15:08 Nahlásit obsah