Zbavte se plevelu přírodní cestou: Známe bio alternativu chemických herbicidů

Zbavte se plevelu přírodní cestou: Známe bio alternativu chemických herbicidů Zdroj: Shutterstock.com

Pokud máte zahrádku, jistě také vedete nekonečný boj s plevelem. Tyto nechtěné rostliny však nemusíte stále dokola vytrhávat, díky speciálnímu postřiku se jich můžete zbavit mnohem rychleji. Zapomeňte však na zdraví škodlivé chemické herbicidy. Z přísad, které najdete doma, si vyrobte ekologický přípravek proti plevelu, který je opravdu účinný.

Použití chemického herbicidu se může obrátit proti vám

Neznáme nic obtěžujícího nežli přítomnost plevelu v zámkové dlažbě, ve skalce nebo na zahrádce. Asi jste si všimli toho, že když se plevelu rozhodnete zbavit ručně, tyto nechtěné rostlinky si po každé najdou cestu a vrátí se za nějaký čas zpátky. Na tuto skutečnost myslí právě výrobci chemických herbicidů, díky kterým se můžete plevelu zbavit natrvalo.

My vám ale tuto variantu rozhodně nedoporučujeme. Z herbicidu se totiž do půdy dostávají zdraví nebezpečné chemické látky, což se ve výsledku může obrátit proti vám. Tato chemie se totiž následně stane součástí plodů či bylinek, na kterých si pravidelně a rádi pochutnáváte vy sami i celá vaše rodina.

Zdroj: Shutterstock.com

Plevelu vás zbaví ekologický likvidátor: Vyrobíte jej pouze ze dvou ingrediencí

Mnohem lepší volbou je, když na plevel použijete ekologický likvidátor. Tento přírodní přípravek proti plevelu si velmi snadno vyrobíte pouze ze dvou ingrediencí, které najdete doma. Jak na to?

Potřebujete:

  • 2 hrnky lihového octa
  • 1/4 hrnku soli

Postup:

1. Ocet a sůl smíchejte dohromady. Sůl se musí v octu rozpustit.

2. Tuto směs nalijte do rozprašovače.

3. Roztokem z octu a soli rovnoměrně postříkejte nechtěný plevel. Je ovšem důležité, abyste tento roztok před každým použitím v rozprašovači dobře protřepali.

4. Plevel tímto roztokem postříkejte ještě druhý a třetí den. Výsledek vás překvapí.

Tip: Jestli chcete, aby byl tento přírodní prostředek ještě účinnější, smíchejte jej s několika kapkami prostředku na nádobí.

Zdroj: Shutterstock.com

Na co byste měli při použití ekologického přípravku proti plevelu myslet?

  • Ekologické přípravky proti plevelu můžete používat od brzkého jara až do pozdního podzimu.
  • Přírodní herbicid používejte ideálně za slunečného počasí a během vysokých venkovních teplot. Právě za těchto podmínek je nejúčinnější.
  • Pokud je pod mrakem, po aplikaci přípravku proti plevelu by nemělo pršet alespoň tři hodiny. Jedině tak dosáhnete skvělého výsledku.
  • Aby přípravek proti plevelu opravdu účinkoval, místo, kde jste jej aplikovali, byste neměli po dobu tří hodin ani zalévat.
Autor:
Publikováno: 5. 8. 2019 09:49 Nahlásit obsah