Kategorie Hory

Článek
Vykládalo se o psovi, který má každou noc výt nahoře v horách. Na to, co tam žena našla, nikdy nezapomene...
Vykládalo se o psovi, který má každou noc výt nahoře v horách. Na to, co tam žena našla, nikdy nezapomene... Legendy se mezi lidmi povídají již od nepaměti. Některé se vyprávějí dlouhá léta a s některými lidé přicházejí teprve teď. Triniti Smithová již od několika lidí slyšela, že ve vysokých horách v Coloradu slýchávají místní obyvatelé výt psa.
Článek
5 rad od profesionálů, jak se starat o pleť na horách
5 rad od profesionálů, jak se starat o pleť na horách Horské sluníčko dává naší pleti zabrat úplně stejně jako to letní. Účinky paprsků jsou navíc několikanásobně zvýšeny díky sněhu, od nějž se odrážejí. Pokožka, zvláště ta citlivá, potřebuje dostatečnou péči.
Článek
Rakousko: Za burácejícím vodopádem
Rakousko: Za burácejícím vodopádem Ozdobou stejnojmenné vesničky ležící v rakouském národním parku Vysoké Taury se stal Krimmelský vodopád, který se střemhlav vrhá do údolí z výšky 380 metrů, díky níž se řadí mezi jedny z nejvyšších vodopádů v Evropě.…
Článek
Bhútán: Největší z hradů
Bhútán: Největší z hradů Dominantní dzong čnící pyšně vysoko v horách centrálního Bhútánu nad údolím řeky Mangdechhu je největší hrad země nabízející vyhlídky, ze kterých se tají dech. Na jeho prohlídku se chystáme brzy ráno, kdy je pevnost po vydatném nočním dešti ještě zčásti zahalená mraky a stoupající mlhou.
Článek
Peru: S hlavou v oblacích
Peru: S hlavou v oblacích Asi 30 kilometrů severně od Cuzca, města umístěného vysoko v andských horách, se nachází peruánské ruiny kdysi slavného Pisacu. Zemědělské terasy, které modelují krajinu a dodávají jí charakteristické vzezření, a příkré…
Článek
Šrí Lanka: Kde se Adamova chodidla poprvé dotkla země
Šrí Lanka: Kde se Adamova chodidla poprvé dotkla země Tam, kde Adam poprvé sestoupil na zem a kde Buddha započal svou dlouhou cestu opačným směrem, se dnes snaží vystoupit každý návštěvník Šrí Lanky a snad všichni místní. Na náročnou pouť se věřící vydávají po půlnoci, aby na Motýlí hoře stanuli ještě před východem slunce.
(2) Načíst více