Kombinace jídel, které vám pomohou v cestě za dokonalou postavou

Kombinace jídel, které vám pomohou v cestě za dokonalou postavou Zdroj: www.shutterstock.com

Mnoho lidí si myslí, že dietní jídla jsou nudná a skládají se převážně z vařeného kuřecího masa a spousty zeleniny. Pravdou ovšem je, že existuje spousta zdravých a zároveň chutných surovin, jejichž kombinací své hubnutí podpoříte.

Nudná a jednotvárná dieta vás příliš dlouho bavit nebude. Je tedy třeba hledat takové kombinace potravin, které nám vytvoří jídla nejen zdravá, ale i chutná. Existují dokonce studie, které prokázaly, že kombinací některých vybraných potravin můžeme své hubnutí podpořit. Které kombinace to jsou?

Špenát a avokádo

Chutě na nezdravá tučná i sladká jídla vám pomůže zahnat kombinace špenátu a avokáda. Avokádo je zdroj zdravých tuků a navíc napomáhá ke snížení cholesterolu. Špenát obsahuje velmi málo kalorií, přesto vás dokonale zasytí.

Zdroj: www.shutterstock.com

Tuňák a zázvor

Výjimečně účinnou kombinací na ploché bříško je tuňák a zázvor. Zázvor podporuje zdravé trávení a je protizánětlivý. Tuňák v sobě obsahuje zdroje Omega-3 mastných kyselin, které brání tuku ukládat se v oblasti bříška.

Vajíčko natvrdo + zelenina

Pokud si rádi připravujete saláty, určitě do něho nezapomeňte přihodit i vajíčko uvařené natvrdo. Vajíčka totiž pomáhají vstřebávat karotenoidy, což jsou barviva, kterým ovoce a zelenina vděčí za svou barvu a které vaše tělo chrání jak proti přibývání na váze, tak proti rakovině či ztrátě zraku.

Zdroj: www.shutterstock.com

Luštěniny a kukuřice

Některé studie prokázaly, že lidé, kteří hubli, dosáhli daleko lepších výsledků, pokud do svého jídelníčku zařadili alespoň jednou týdně jídlo z luštěnin. To můžeme navíc doplnit i kukuřicí, která obsahuje velké množství vlákniny, která podporuje trávení.

Kuře a kajenský pepř

Kuřecí maso do zdravého jídelníčku bezpochyby patří – obsahuje důležité bílkoviny a navíc má málo tuku. Vyzkoušejte ho však společně s kajenským pepřem, což je koření z jedné z odrůd chilli papriček. Kajenský pepř totiž funguje jako přírodní spalovač tuku.

Zdroj: www.shutterstock.com

Káva a skořice

S kávou by se to v rámci zdravého stravování nemělo příliš přehánět. Pokud si jí však dopřejete, ozvláštněte si ji trochou voňavé skořice. Skořice zlepšuje spalování tuků a bojuje proti celulitidě i cukrovce.

A jaké kombinace zdravých potravin máte rádi vy? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 7. 3. 2017 11:25 Nahlásit obsah