Máte v zimě suché vlasy? Dopřejte jim hydratační masky z domácích surovin

Máte v zimě suché vlasy? Dopřejte jim hydratační masky z domácích surovin Zdroj: Shutterstock.com

Suché a krepaté vlasy s roztřepanými konečky. Pokud něco takového máte zrovna na hlavě, jistě souhlasíte s tím, že zima dává vaší hřívě pořádně zabrat. Suchému vzduchu, mrazům i padajícím vločkám však můžete dát pořádně na frak. Vyrobte si z domácích surovin speciální vlasové masky, které vaši hřívu hydratují, vyživí i regenerují!

Vlasová maska č. 1: Postačí vám několik vajec

Na čisté, mírně navlhčené vlasy naneste zhruba půl šálku celých, rozšlehaných vajec. Toto množství samozřejmě můžete upravit dle délky a hustoty své hřívy. Vaječnou masku nechte na hlavě působit 20 minut, pak ji smyjte studenou vodou. Vlasy si nakonec umyjte šamponem. Opakujte jednou za měsíc.

Jak tato maska funguje? Vaječný žloutek je bohatý na tuky a bílkoviny, díky čemuž je vhodný k hydrataci suchých a velmi křehkých vlasů. Naopak vaječný bílek obsahuje enzymy, jejichž působením jsou z vlasů odstraňovány nežádoucí oleje i jiné nánosy.

Zdroj: Shutterstock.com

Vlasová maska č. 2: Zázračný jablečný ocet s arganovým olejem

Do mixéru dejte 1 polovinu zralého avokáda, 2 lžíce jablečného octa, 2 lžičky arganového oleje a 10 kapek rozmarýnového esenciálního oleje. Vše rozmixujte dohladka. Masku následně naneste na své suché vlasy, a to od kořínků po konečky. Nechte působit 15 minut, poté si vlasy opláchněte vodou a umyjte šamponem. Opakujte alespoň jednou měsíčně.

Jak tato maska funguje? Jablečný ocet z vašich vlasů odstraní nánosy chemických látek, kterými byla vaše hříva zatížena. Arganový olej vaše vlasy vyživí a hydratuje, díky čemuž budou mnohem poddajnější a budou vypadat zdravěji.

Vlasová maska č. 3: Zakysaná smetana či jogurt vás zbaví matných vlasů

Některé stylingové přípravky i znečištěné ovzduší způsobují matnost vašich vlasů. Chcete-li jim vrátit i během zimy lesk a zároveň je hydratovat, použijte na ně masku z „obyčejného“ bílého jogurtu nebo zakysané smetany. Tuto masku rovnoměrně vmasírujte do vlasů, nechte 20 minut působit a poté opláchněte. Opakujte jednou za 14 dnů.

Jak tato maska funguje? Kyselina mléčná obsažená v jogurtu či v zakysané smetaně jemně odstraňuje nečistoty z povrchu vlasu. Mléčný tuk zase vlasy hydratuje.

Vlasová maska č. 4: Postačí samotné avokádo

Vaše vlasy poškozené zimou skvěle zregeneruje, zvláční i vyživí také maska z jednoho zralého avokáda. Zralé avokádo, rozmixované v mixéru, rovnoměrně naneste na čisté, mírně vlhké vlasy. Masku nechte působit 15 minut, poté opláchněte.

Tip: Hydratační sílu avokáda znásobíte i tak, že k němu do masky přidáte také další vysoce hydratační složky, jako je zakysaná smetana, vaječný žloutek nebo majonéza.

Jak tato maska funguje? Avokádo je bohaté na antioxidanty, esenciální mastné kyseliny, biotin či vitaminy A a E. Obsahuje v sobě tedy ideální koktejl látek pro regeneraci, vyživení i hydrataci vlasů.

Zdroj: Shutterstock.com

Vlasová maska č. 5: Vaše vlasy posílí a zregeneruje pivo

Pivo má velmi všestranné využití. Použijte jej třeba jako vlasovou masku! Nalijte jej nejprve do misky a nechte z něj vyprchat všechny bublinky. Poté si jím jednoduše přelijte vlasy. Z 1 poloviny šálku piva, z 1 lžíce slunečnicového oleje a 1 celého vejce si také můžete vyrobit vlasovou masku, kterou naneste na čisté, mírně vlhké vlasy. Nechte působit 15 minut a poté opláchněte vodou.

Jak tato maska funguje? Pivo obsahuje vysoké dávky vitaminů řady B a také proteinové zbytky z pšenice, sladu či chmele, které posilují a zároveň regenerují vlasy. Díky pivu se tak zbavíte splihlých, unavených vlasů a dodáte jim lesk a sílu.

Autor:
Publikováno: 13. 2. 2019 14:00 Nahlásit obsah
Loading...