Jak vypadat štíhlejší: Choďte vzpřímeně a noste tmavé barvy i výraznější doplňky

Jak vypadat štíhlejší: Choďte vzpřímeně a noste tmavé barvy i výraznější doplňky Zdroj: Shutterstock.com

I když jste se možná dala na hubnutí, kila vám neubývají tak rychle, jak jste si představovala. Již za pár týdnů přivítáme jaro a s teplým počasím budeme postupně odkládat také svršky. Za svá kila navíc se však nemusíte stydět, zkuste naopak vyzdvihnout své jiné přednosti. Přinášíme vám pár tipů, jak vypadat štíhlejší, než ve skutečnosti jste.

Rovný postoj je základ

Abyste vypadala štíhleji, základem je správné držení těla. Přestaňte se hrbit, v důsledku čehož vypadáte menší a upozorňujete na své nedostatky. Dbejte na to, abyste chodila vzpřímeně a měla rovná záda. Právě správný postoj vám opticky ubere hned několik kilogramů a přidá na sexappealu.

Vrstvěte chytře oblečení

Lidé si myslí, že když na sobě máte několik vrstev oblečení, zbytečně vám to přidá kila navíc. Není to však pravda. Pokud budete vrstvit chytře, vaše tělo získá nové linie. Vyzkoušejte například kombinaci džínů s vysokým pasem, topu a košile. Díky vrstvení skryjete problematické partie svého těla, jako jsou boky nebo bříško, a naopak vyzdvihnete své přednosti, k nimž patří třeba plnější dekolt.

Zdroj: Shutterstock.com

Noste tmavé barvy a výrazné doplňky

Dejte sbohem bílé barvě či pastelovým odstínům. Vyhněte se rovněž potiskům a výrazným motivům. Noste naopak oblečení v jednotných tmavých barvách. Zeštíhlí vás zejména klasická černá. Tmavé oblečení kombinujte také s výraznými doplňky, které odvedou pozornost od vašich problematických partií. Do svého outfitu zařaďte masivní náušnice, výrazný náhrdelník, náramek nebo také hodinky. Nosit rovněž můžete stylově uvázaný šátek.

Oblékejte se do džínů a sukní s vysokým pasem

Ve vašem šatníku by měly mít důležité místo džíny s vysokým pasem. Tento kousek oblečení odvádí skvělou práci v tom, že dokáže skrýt nedokonalosti v oblasti boků a bříška. Zeštíhlovat vás přitom budou džíny tmavších barev, které mají klasický rovný střih.

Tip: Vaší postavě dokáže zalichotit také tmavší sukně s vysokým pasem.

Choďte v podpatcích

Abyste si prodloužila nohy a měla opticky štíhlejší tělo, noste pravidelně boty na podpatku. Jestli neumíte v podpatcích chodit, místo tenisek vyzkoušejte alespoň dámské boty na nižším klínku.

Zdroj: Shutterstock.com Noste vhodné spodní prádlo

Spodní prádlo, které budete nosit, by mělo odpovídat vaší velikosti. Podstatné tedy je, aby vám dokonale padlo. Noste tedy podprsenku, která vašim ňadrům poskytne potřebnou oporu a která se vám nebude nelichotivě zařezávat pod pažemi a na zádech. Kalhotky, které si oblečete, by měly být dostatečně vysoké, aby lichotivě kopírovaly váš podbřišek i boky.

Investujte do kompresního prádla

Jestliže se chystáte do společnosti a chcete vypadat co nejlépe například v šatech, sebevědomí vám zaručeně zvýší, když si na sebe nejprve oblečete kompresní prádlo. Díky této chytré pomůcce budete štíhlejší zejména v oblasti stehen, hýždí, boků a bříška. Kompresní prádlo, které vás nádherně vytvaruje, ovšem nenoste příliš často. Berte si jej pouze ke zvláštním příležitostem.

Dlouhé vlasy jako nezbytnost

V případě, že zápasíte s nadváhou, není nic horšího, než když se necháte ostříhat na krátko. Krátké vlasy zbytečně zvýrazní vaše kila navíc. Budete vypadat ještě kulatější a při sobě, než ve skutečnosti jste. Opticky vás naopak prodlouží a zeštíhlí dlouhé rovné vlasy. S kudrnatými či navlněnými kadeřemi však buďte opatrná.

Autor:
Publikováno: 24. 2. 2020 12:37 Nahlásit obsah