3 tipy na jednoduché recepty do mikrovlnky: Vyzkoušejte rychlou bábovku, brownies nebo houskové knedlíky do hrnečku

3 tipy na jednoduché recepty do mikrovlnky: Vyzkoušejte rychlou bábovku, brownies nebo houskové knedlíky do hrnečku Zdroj: Shutterstock

Mikrovlnnou troubu má v současné době snad každý. Věděli jste ale, že si v ní můžete kromě ohřevu hotových pokrmů během chvíle připravit také chutné a rychlé recepty do hrnečku? K nejoblíbenějším receptům do mikrovlnky patří bábovka, brownies a houskový knedlík do hrnečku. Jak na ně?

Bábovka do hrnku v mikrovlnce

Dali byste si ke kávě čerstvě upečenou bábovku? Rozhodně nemusíte zdlouhavě čekat, až se vám tento oblíbený moučník upeče v troubě. Připravte si jeho rychlejší, ovšem stejně chutnou variantu v mikrovlnce. Hotovo budete mít již za 4 minuty!

Jaké ingredience na bábovku do hrnku v mikrovlnce potřebujete?

✓ 4 lžíce hladké mouky

✓ 4 lžíce moučkového cukru

✓ 2 lžíce kakaa

✓ 3 lžíce oleje

✓ 3 lžíce polotučného mléka

✓ 1 vejce

✓ 0,5 čajové lžičky kypřícího prášku

Vymíchejte vejce s moučkovým cukrem a olejem. Následně do směsi přidejte mléko a poté všechny zbývající sypké ingredience. Tedy hladkou mouku, kypřící prášek a kakao. Těsto na bábovku v mikrovlnce vlijte do většího hrnku, který jste předem vymazali olejem a vysypali hrubou moukou.

Bábovku dejte do mikrovlnky na 4 minuty na nejvyšší výkon. Následně ji můžete podávat jak teplou, tak studenou. Rovněž ji můžete poprášit moučkovým cukrem a ozdobit šlehačkou.

Brownies do hrnečku

Milujete čokoládové brownies? V mikrovlnné troubě si jej připravíte během chviličky. Tento rychlý recept do hrnečku má velmi snadnou přípravu, ovšem výsledek je bezkonkurenční. Jak tedy na brownies z mikrovlnky?

Na jeden hrneček brownies z mikrovlnky potřebujete tyto ingredience:

✓ 70 gramů hladké mouky

✓ 35 gramů cukru krupice

✓ 15 gramů kakaa

✓ špetku soli

✓ špetku skořice

✓ 2 lžíce rostlinného oleje

✓ 60 mililitrů vody

Všechny výše uvedené ingredience smíchejte dohromady na vláčné čokoládové těsto. Mezitím si olejem vymažte hrneček a vysypte jej hrubou moukou. Do hrnečku vlijte těsto na brownies a vložte na nejvyšší výkon do mikrovlnky na 1,5 minuty. Na hotovém brownies do hrnečku si pochutnejte jen tak. Skvěle chutná také se šlehačkou a jahodami nebo s vanilkovou zmrzlinou.

Hrnkový knedlík z mikrovlnky

V mikrovlnné troubě si připravíte nejen rychlé sladké recepty. Bezkonkurenční jsou také hrnkové knedlíky z mikrovlnky, které báječně chutnají třeba ke guláši nebo svíčkové. Jak si houskové knedlíky v mikrovlnce konkrétně připravit?

Na 3 hrnečky potřebujete tyto ingredience:

✓ 1 včerejší rohlík nakrájený na kostičky

✓ 1 hrnek polohrubé mouky

✓ 1 hrnek polotučného mléka

✓ 1 vejce

✓ špetku soli

✓ 0,5 balení prášku do pečiva

Hrnečky nejprve vymažte olejem a vysypte hrubou moukou. Rohlík nakrájený na kostičky v misce smíchejte s vejcem, mlékem, solí, polohrubou moukou a práškem do pečiva. Vzniklým těstem naplňte každý hrníček do tří čtvrtin. Hrnky následně vložte do mikrovlnky na plný výkon na 6 až 7 minut. Po uplynutí této doby nechte houskové knedlíky v mikrovlnné troubě další 2 minuty. Hotové knedlíky poté z hrnečků vyklepněte, nakrájejte na plátky a můžete podávat.

Jaké hrnky patří do mikrovlnky? Do mikrovlnné trouby se hodí porcelánové hrnky. Nemusí být pouze jednobarevné, mohou mít na sobě také barevné motivy. Do mikrovlnky však zásadně nedávejte porcelánové hrnky se zlatým nebo stříbrným zdobením. Kov do mikrovlnné trouby totiž nepatří - v kombinaci s mikrovlnami se žhaví a prská a může dokonce dojít k výbuchu.

Zdroj: Vareni.cz, Mimibazar.cz, Hobby.magazinplus.cz

Autor:
Publikováno: 5. 10. 2021 17:47 Nahlásit obsah