Strážník v civilu ubránil matku před útokem staforda výstřelem z pistole. Nyní celý případ šetří policie

Strážník v civilu ubránil matku před útokem staforda výstřelem z pistole. Nyní celý případ šetří policie Zdroj: Facebook.com

V pořádné drama se proměnil rodinný výlet plzeňského strážníka Martina, který se se svou manželkou, dětmi a maminkou koncem července vypravil na zámek Nebílovy. Při cestě do kopce na jeho mámu s pudlem znenadání zaútočil americký stafordšírský teriér. Městský policista v civilu útok psa odvrátil až výstřelem z legálně držené pistole.

Video z celého incidentu vzniklo náhodou

Celý incident zachytila autokamera řidiče, který náhodou projížděl kolem. Video ukazuje, jak přes plot z čista jasna přeskakuje americký stafordšírský teriér a vrhá se na Martinovu maminku, která se snaží v náručí ukrýt svého malého psa. 

Zatímco v dáli je vidět, že Martinova manželka odvádí děti do bezpečí, městský policista v civilu se snaží zastavit útočícího psa. Jeho maminka se však ve snaze bránit svého pudla zamotává do vodítka a padá k zemi. Stafordšírský teriér však na ni stále doráží. Proto Martinovi nezbývá nic jiného než vystřelit z legálně držené zbraně. Na psa začíná troubit také řidič stojícího auta. Útočící pes se lekne a utíká pryč.

Strážník v civilu reagoval pohotově

Díky pohotovému jednání svého syna matka z celého incidentu vyvázla jen s drobnými oděrkami a samozřejmě i s šokem. Městský policista v civilu se ihned telefonicky ohlásil policii. Navíc uvedl, že střílel legálně drženou pistolí Glock.

“Byl to mžik. Nejprve jsem chtěl útočícího psa jen odkopnout, ale to se nedalo. Pak maminka padla k zemi a ten pes šel dál po Rozárce, kterou máma svírala v náručí. Musel jsem svoji rodinu ochránit, takže jsem vytáhl svoji pistoli, ale nechtěl jsem toho psa hned zabít, protože zvířata miluji. Vystřelil jsem tedy vedle něj, abych ho jen postrašil, samozřejmě jsem také musel dávat pozor, kam střela půjde, aby někoho nezranila,” popsal serveru Krimi-Plzeň.cz podrobně Martin, který pět let slouží u městské policie v Plzni. 

Celou událost nyní šetří policie

Tento muž v současnosti čeká na vyjádření policie, která prošetřuje nejen majitele psa. Policisty navíc zajímá, zda bylo použití zbraně na veřejnosti oprávněné. Městský policista z Plzně se však výsledku šetření neobává.

“Pokud dojde ke střelbě na veřejnosti, vždy se to šetří, to prostě být musí. Vím ale, že to oprávněné bylo, jinak bych ten útok odvrátit nemohl. Jak jste mohli sami dobře vidět, bylo to opravdu velmi rychlé a člověk má tak maximálně dvě vteřiny na rozhodnutí. Když vidíte ležet svoji vyděšenou 64letou maminku na zemi, jak svírá naši pudličku Rozárku a kolem nich se míhají zuby rozzuřeného staforda, máte samozřejmě obrovský strach. Zároveň jsem ale tomu psu nechtěl ublížit, pokud by to nebylo nezbytně nutné, věřil jsem tomu, že varovný výstřel ho odežene a naštěstí se povedlo,” dodává plzeňský strážník.

Autor:
Publikováno: 5. 8. 2020 09:45 Nahlásit obsah