Kategorie Rok 2023

Článek
Nejšťastnější znamení zvěrokruhu roku 2023: Komu bude hrát štěstí do karet?
Nejšťastnější znamení zvěrokruhu roku 2023: Komu bude hrát štěstí do karet? Přemýšlíte nad tím, co vás v novém roce 2023 čeká? Chtěli byste vědět, zda vám vyjde vše, co si přejete a co jste si vysnili? O tom, zda vám bude hrát štěstí opravdu do karet, vám může mnohé prozradit také astrologie. Která znamení zvěrokruhu budou podle astrologů v roce 2023 ta nejšťastnější?
Článek
Volno 2023: Státní svátky vycházejí na výbornou, čeká nás 5 prodloužených víkendů
Volno 2023: Státní svátky vycházejí na výbornou, čeká nás 5 prodloužených víkendů Chcete vědět, jak to v roce 2023 vypadá se státními svátky a kdy nás čekají prodloužené víkendy? Rok 2023 k nám bude po této stránce velmi štědrý. Těšit se můžeme celkem na 5 prodloužených víkendů, což je o 2 více než v roce 2022.
Článek
Barva roku 2023 Pantone: Karmínově růžová Viva Magenta bude kralovat světu módy, designu i bydlení
Barva roku 2023 Pantone: Karmínově růžová Viva Magenta bude kralovat světu módy, designu i bydlení Společnost Pantone vyhlásila barvu roku 2023, kterou se stala Viva Magenta. Tento karmínově růžový odstín představuje rovnováhu mezi teplem a chladem. Jelikož barvu Viva Magenta můžeme označit také jako barvu na pomezí červené a fuchsiové, jde podle Pantone o hybridní odstín, který odráží naši existenci ve fyzickém a digitálním světě.
Článek
ČNB pustí do oběhu speciální bankovku 1000 Kč s přítiskem. Půjde o sběratelský unikát, na kterém vyděláte peníze?
ČNB pustí do oběhu speciální bankovku 1000 Kč s přítiskem. Půjde o sběratelský unikát, na kterém vyděláte peníze? U příležitosti 30. výročí České národní banky se od 8. února 2023 dostane do oběhu speciální bankovka 1000 Kč s přítiskem. Celkově má být těchto bankovek vydáno na 200 tisíc kusů. Tisícikorunou s přítiskem budete moci běžně platit. Odhaduje se však, že půjde o sběratelský unikát s několikanásobně vyšší nominální hodnotou.
Článek
Kdy se mění čas 2022 ze zimního na letní: Který víkend se vyspíme o hodinu méně a kdy přezout pneumatiky
Kdy se mění čas 2022 ze zimního na letní: Který víkend se vyspíme o hodinu méně a kdy přezout pneumatiky Ani v roce 2022 se nevyhneme změně času. Výhledově nás čeká přechod času ze zimního na letní. Kdy se tedy tento čas mění a který víkend bychom měli počítat s tím, že se vyspíme o jednu hodinu méně?