Barva roku 2023 Pantone: Karmínově růžová Viva Magenta bude kralovat světu módy, designu i bydlení

Barva roku 2023 Pantone: Karmínově růžová Viva Magenta bude kralovat světu módy, designu i bydlení Zdroj: Shutterstock

Společnost Pantone vyhlásila barvu roku 2023, kterou se stala Viva Magenta. Tento karmínově růžový odstín představuje rovnováhu mezi teplem a chladem. Jelikož barvu Viva Magenta můžeme označit také jako barvu na pomezí červené a fuchsiové, jde podle Pantone o hybridní odstín, který odráží naši existenci ve fyzickém a digitálním světě.

Viva Magenta: Barva roku 2023 s rebelským duchem

Statečná, nebojácná, odvážná, pulzující, optimistická, radostná, ideální k experimentování a sebevyjádření bez omezení. Taková je barva roku 2023 Viva Magenta s kódem Pantone 18-1750, jejíž odstín nemá hranice a která dle vyjádření společnosti Pantone osloví každého, kdo rád rebeluje.

Společnost Pantone dále označuje barvu roku 2023 Viva Magenta ze hybridní odstín, který odráží naši existenci v tomto světě. Viva Magenta totiž zobrazuje jak fyzické, tak virtuální prostředí, které se dohromady spojuje v multidimenzionální svět.

Pantone Color Institut se při výběru barvy roku 2023 inspiroval přírodou

Výkonná ředitelka Pantone Color Institutu uvedla, že se při výběru barvy roku 2023 inspirovali přírodou. Barva Viva Magenta má konkrétně spojitost s karmínovým barvivem, které vytváří brouk červec nopálový neboli nopálovec karmínový. Toto barvivo se ve velkém používá například v potravinářském nebo kosmetickém průmyslu.

Zdroj: Shutterstock Viva Magenta bude v roce 2023 bodovat v módě, bydlení nebo technologiích

Barva roku 2023 Viva Magenta se v následujících 12 měsících promítne do různých oblastí našich životů. Jak už tomu tradičně bylo i s předchozími barvami roku Pantone, Viva Magenta bude v roce 2023 kralovat módě, kosmetice, bydlení, designu nebo třeba technologiím.

Už teď můžete do svého šatníku zařadit například kabát, sako, kalhoty nebo pletený svetřík v odstínu Viva Magenta. Barva roku 2023 bude kralovat také na kabelkách, šatech, sukních, overalech, lodičkách či balerínkách. Co se dekorativní kosmetiky týče, Viva Magenta vynikne v podobě rtěnek, očních stínů nebo laků na nehty.

Zdroj: Instagram.com/pantone, Nbcnews.com
Autor:
Publikováno: 16. 12. 2022 10:29 Nahlásit obsah