Kategorie Srí Lanka

Článek
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku?
Levné cestování v Asii: Kde vás dovolená vyjde levněji než v Chorvatsku? Dech beroucí příroda, neopakovatelná atmosféra, spousta zážitků a k tomu všemu ceny, o kterých si v evropských městech můžeme nechat jen zdát. I to je Asie. Pokud se vyhnete drahým turistickým letoviskům, vyjde vás pobyt levněji než v Chorvatsku. Víte, kam vyrazit za nejkrásnějšími plážemi a kam za pořádným dobrodružstvím?
Článek
Srí Lanka: Na safari ve stylu Afriky
Srí Lanka: Na safari ve stylu Afriky S početnými stády slonů, divokých buvolů a jelenů sambar může Národní park Uda Walawe na jihu Srí Lanky konkurovat africkým savanám. V pozorování slonů mnohem známější jihoafrické národní parky dokonce i předčí.
Článek
Srí Lanka: Na vrcholu ikonické Lví skály
Srí Lanka: Na vrcholu ikonické Lví skály Sigiriya, jak zní název Lví skály v sinhálštině, zvedající se do výšin uprostřed naprosto rovné krajiny, je pravděpodobně nejdramatičtější zajímavostí Srí Lanky. Strmé stěny skalnatého velikána stoupají vysoko, aby mohly…
Článek
Šrí Lanka: Za sběračkami čaje
Šrí Lanka: Za sběračkami čaje Neexistuje lepší země, kam se vydat za historií čaje, než Šrí Lanka. Počátky pěstování keříků, z jejichž lístků se vyrábí ten nejlahodnější horký nápoj, se datují do konce 19. století, kdy se Thomas Lipton rozhodl naplno…
Článek
Šrí Lanka: Kde se Adamova chodidla poprvé dotkla země
Šrí Lanka: Kde se Adamova chodidla poprvé dotkla země Tam, kde Adam poprvé sestoupil na zem a kde Buddha započal svou dlouhou cestu opačným směrem, se dnes snaží vystoupit každý návštěvník Šrí Lanky a snad všichni místní. Na náročnou pouť se věřící vydávají po půlnoci, aby na Motýlí hoře stanuli ještě před východem slunce.
Článek
Šrí Lanka: Až na Konec světa
Šrí Lanka: Až na Konec světa Ve středověku si lidé mysleli, že konec světa leží v Portugalsku. Dnes víme, že abychom spatřili ten pravý cíp, kde staré končí a nové začíná, musíme na Šrí Lanku, kde se Konec světa rozprostírá v celé své kráse a se strmým útesem padá do 900 metrů hluboké propasti.
Článek
Srí Lanka: Za největšími savci na otevřený oceán
Srí Lanka: Za největšími savci na otevřený oceán Teprve nedávno si mořští biologové uvědomili, že plejtváci obrovští, největší mořští savci světa, se lidem podobají více, než si kdy dovedli představit. Oba druhy totiž mají stejnou zálibu. V období od prosince do dubna si užívají vln teplého Indického oceánu u pobřeží Srí Lanky.