Veronika Hradilová

Administrátorka

Autorovy příspěvky (97)

Článek
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee
Rakousko: Divokou soutěskou až ke Klammsee Asi dva kilometry od centra rakouského Kaprunu, vyhlášeného lyžařského střediska, se nachází úzká průrva mezi skalami, jejímiž útrobami se divoce žene mocná říčka. Koryto soutěsky Sigmund Thun Klamm před 14 tisíci lety vymlela voda, která si razila svou cestu z ledovce směrem do údolí.
Článek
Filipíny: Na rýžových polích
Filipíny: Na rýžových polích Na severu Luzonu, největšího filipínského ostrova, se v údolí sevřeném ze všech stran vysokými kopci nacházejí kaskády rýžových polích pečlivě vystavěné místními obyvateli. Svědčí o dokonalé kultivaci přírody člověkem a o snaze v nehostinném terénu vypěstovat ostrovní plodinu číslo jedna.
Článek
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami
Indie: Kde údolí hrají všemi barvami Himalájská oblast Ladakh s hlavním městem Léh rozkládající se na území severoindického svazového státu Džammú a Kašmír je rájem milovníků horské turistiky.
Článek
Barma: Kde rybáři pádlují nohama
Barma: Kde rybáři pádlují nohama Na nádherném místě mezi zalesněnými kopci centrálního Myanmaru se rozkládá půvabné jezero Inle s fotogenickými vesnicemi na kůlech obývanými původními lidmi kmene Intha, kteří stejně jako jejich předkové pohánějí dřevěné čluny nohama.
Článek
Bangladéš: Země, kde nic není možné
Bangladéš: Země, kde nic není možné Během naší dlouhé cesty po jižní a jihovýchodní Asii se rozhodneme navštívit i Bangladéš. Jednu z nejchudších zemí světa, která rozhodně nefiguruje na prvních místech nabídky evropských cestovek. Vyrážíme do země, kde čas plyne úplně jinak a návštěvníci musí holt zpomalit na minimum.
Článek
Hoi An: Pohádka středního Vietnamu
Hoi An: Pohádka středního Vietnamu Nenápadné středovietnamské městečko ve svém středu ukrývá řadu architektonických skvostů, na nichž je patrný čínský, japonský, vietnamský i evropský vliv. Jednoznačně nejznámější z nich je Japonský krytý most.
(91) Načíst více