Co všechno o vás vypovídá tvar vašeho nosu? Víc než byste čekali

Co všechno o vás vypovídá tvar vašeho nosu? Víc než byste čekali Zdroj: Shutterstock

Ne nadarmo se říká „podle nosa poznáš kosa“, protože ať už chceme nebo ne, je na tom více pravdy, než bychom si mysleli. Nejen z očí či rukou se toho dá o člověku spoustu vyčíst, ale také i z jeho tvaru nosu.

Malý či velký nos

Než si vůbec všimneme toho, jaký dotyčná osoba má tvar nosu, zaujme nás nejdříve velikost. Pokud jste potkali člověka a na první pohled vás zaujal jeho velký nos, značí to osobu, která přesně ví, co chce. Má pevnou vůli a vždy dosáhne toho, co si umane. Naopak člověk s menším nosánkem toho příliš nepotřebuje. Spokojí se i s málem a umí se radovat z maličkostí.

Rovný nos

Majitel rovného nosu je tolerantní, důvěryhodná a houževnatá osoba. Tento typ nosu není příliš obvyklý, a jak sám jeho tvar napovídá, je to přímá osoba, která jedná vždy narovinu. Přesně ví, co chce, a jak toho dosáhnout. Ovšem svých snů nemusí dosáhnout za každou cenu a včas ví, kdy raději ustoupit. Také se dá říct, že je to upřímný a silný člověk, kterého jen tak něco nerozhází.

Zdroj: Shutterstock

Římský nos

Římský nos je jednoduše řečeno výrazným rysem celého obličeje a i tento název nosu se pojí s vlastnostmi dané osoby. Majitel římského nosu má bojovnou povahu, jen máločeho se zalekne a oplývá vysokou pracovní výkonností. Umí být občas ale také dost sobecký a přehnaně sebevědomý.

Pršák

Je to menší nosánek se špičkou směřující nahoru a už to samo o sobě o člověku napovídá, že jste právě potkali někoho, komu drzost není cizí. Umí být ale také náladový a temperamentní. Na druhou stranu se neustále v hloubi duše ukrývá to malé dítě, které občas vyleze na povrch, proto bývá tento člověk i lehkomyslný a ukvapený, ovšem s roztomilou hravostí. Mějte také na paměti, že se tito lidé snadno dostanou do vašeho srdce a dokážou vás nepochopitelně svým šarmem okouzlit.

Skoba

Výrazný nos s menším či větším hrbolkem mívali odjakživa ti praví obchodníci. Podle všeho mají totiž tito lidé skvělý cit pro peníze, smlouvání a obchodování. Nic na světě je totiž nebaví tak moc, jako právě obchod a komunikace s lidmi. I přes jejich hrubší vizáž jsou to štědří a velkorysí lidé, kteří se jen zřídkakdy pouštějí do hádek.

Zdroj: Shutterstock

Masitý nos

Jde o široký, hutný či rozplácnutý tvar nosu, který hrdě nosí laskaví a milí vtipálci. Raději než rozumem se řídí srdcem, které dávají do všeho, co dělají. Jejich největším přáním je, aby byli šťastní oni a celá jejich rodina. Vztahy jsou pro ně mnohem důležitější než kariéra, i přesto, že jsou velmi pracovití a pilní zaměstnanci.

Křivý nos

Pokud jste potkali osobu s křivým nosem, máte tu čest s velmi náladovým člověkem, u kterého nikdy nevíte, na čem jste. Nejsou příliš spolehliví, za to, ačkoliv se tak moc netváří, jsou citliví. Trvá jim delší dobu, než začnou někomu věřit, ale jakmile se tak stane, je to už napořád. Jsou také kreativní umělci, protože mají silné estetické cítění.

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2023 15:10 Nahlásit obsah