Dopřejte svým rukám péči i ochranu

Dopřejte svým rukám péči i ochranu Zdroj: Shutterstock.com

Abychom se dostatečně ochránili před novým koronavirem, snažíme se dodržovat pravidlo 3R. Tedy roušky, ruce a rozestupy. Protože často nemáme možnost umýt si ruce důkladně mýdlem, volí řada z nás raději čisticí gely.

Čisticí gely na ruce: hygiena bez použití mýdla a vody

Častější mytí rukou a jejich dezinfekce se v souvislosti s opatřeními ohledně koronaviru stalo činností, kterou opakujeme několikrát denně. Protože často nemáme možnost umýt si ruce důkladně mýdlem, volí řada z nás raději čisticí gely, které dokáží vyčistit ruce bez použití vody a mýdla.

V kapesním balení i ve větším balení s pumpičkou

Vyzkoušejte nové čisticí gely Indulona s pečujícími složkami v praktických baleních. Chcete mít čisticí gel Indulona ať už s aloe vera, nebo panthenolem stále po ruce? Pořiďte si kapesní balení, které se vám hravě vejde do kabelky a které je skvělé na cesty. Díky tomuto malému balení si své ruce ihned očistíte třeba po návštěvě obchodu nebo po jízdě městskou hromadnou dopravou. Do domácnosti nebo do kanceláře je zase vhodný čisticí gel na ruce Indulona ve větším balení s pumpičkou.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak zajistit rukám intenzivní péči a ochranu? Po umytí či dezinfekci použijte modrou Indulonu

Naše ruce jsou v posledních měsících s ohledem na epidemii koronoviru vystavovány obrovské zátěži. V rámci osobní hygieny a ochrany před covidem-19 si je několikrát denně myjeme a dezinfikujeme.

Jenže časté mytí a dezinfikování rukou má za následek narušení ochranné lipidové vrstvy, která představuje přirozenou bariéru pokožky před vnějšími škodlivými vlivy. Když dojde k poškození této vrstvy, kůže ztrácí schopnost zadržovat vlhkost. V důsledku toho je vysušená a náchylná k popraskání. Do pokožky mohou navíc snáze pronikat alergeny nebo dráždivé látky.

Abyste předešli suché a případně popraskané pokožce, po každém mytí či dezinfekci naneste na ruce ochranný krém. Trefou do černého je například klasická modrá Indulona Original, která pokožce rukou dodává hydrataci, vyživuje ji a obnovuje bariérovou funkci kůže.

Autor:
Publikováno: 22. 12. 2020 15:09 Nahlásit obsah