Extrémní místa, na kterých lidé žijí: Na tom nejchladnějším teplota nikdy nestoupne nad bod mrazu

Extrémní místa, na kterých lidé žijí: Na tom nejchladnějším teplota nikdy nestoupne nad bod mrazu Zdroj: www.shutterstock.com

Dokázali byste si představit žít na místě, kde teplota během roku nevystoupá nad bod mrazu? Nebo třeba na místě, kde během roku ani jednou nezaprší? Člověk je tvor přizpůsobivý, a proto se dokáže adaptovat téměř v jakýchkoliv podmínkách a v nich si vytvořit svůj domov. Na jakých extrémních místech dokážou tedy lidé žit?

Je téměř nepředstavitelné, v jakých podmínkách dokážou lidé trvale žít. Dokážou překonat těžké mrazy, sucha, povodně i žít tisíce kilometrů od civilizace. Na některých místech žije pouze pár desítek lidí, jiná jsou i navzdory těžkým podmínkách hustě zabydlená. Zajímá vás, která místo to jsou a jak to na nich vypadá?

Mnozí lidé si na svůj domov stěžují - žijí v centru, které je pro ně příliš rušné nebo naopak žijí v malé vesnici, kde takzvaně "chcípnul pes". Po zhlédnutí videa, které jsme pro vás připravili, možná svůj přístup k domovu přehodnotíte i vy. Zjistíte totiž, že lidé jsou schopni žít na opravdu extrémních místech. A když říkáme extrémních, tak opravdu EXTRÉMNÍCH. Dokázali byste si představit žít na Sibiři na místě, kde ani v létě nestoupne teplota nad bod mrazu? Nebo na místě, které je 5000 metrů nad mořem a život tady je skutečný adrenalin? A co třeba místo, kde neustále prší?

Život v extrémních podmínkách není žádný med Zdroj: www.shutterstock.com

Tip: Víte, která místa jsou naopak ta nejstrašidelnější na světě? Podívejte se TADY 

Níže najdete video, ve kterých se můžete na všechna tato místa podívat a zjistit, jak ona místa vypadají a jak se lidem v daných podmínkách žije. 

A co vy? Dokázali byste si představit, že byste na jednom z těchto míst žili? Napište nám do komentářů a podělte se s námi o váš názor.

Autor:
Publikováno: 1. 4. 2020 10:54 Nahlásit obsah