Chcete přejít na přírodní kosmetiku? Tohle vás čeká!

Chcete přejít na přírodní kosmetiku? Tohle vás čeká! Zdroj: Shutterstock.com

Jaro je symbolem znovuzrození. Využijte toho a nechte také svou pleť, ať se znovuzrodí s přírodní kosmetikou! Že se bojíte? Nevíte, co od ní máte očekávat a jak na přírodní kosmetiku vůbec přejít? Odpověď na nejčastější otázky o přírodní kosmetice vám poskytnou právě následující řádky!

Co je přírodní kosmetika

Ze všeho nejdřív je potřeba si ujasnit, co ‚‚přírodní kosmetika‘‘ vlastně znamená. Jelikož se přírodní kosmetika stává trendem, mnozí výrobci toto spojení takřka zneužívá. Proto se při výběru produktu vždy podívejte na složení. Skutečná přírodní kosmetika nebude nikdy obsahovat látky živočišného původu nebo GMO.

Dále by se v ní neměly vyskytovat chemikálie. Pakliže s problematikou přírodní kosmetiky začínáte, prohlédněte si složení své aktuální kosmetické taštičky a všechny neznámé složité názvy si vyhledejte. Takto získáte základní přehled o používaných chemikáliích, které byste však u přírodní kosmetiky najít neměli.

Zdroj: Shutterstock.com

V čem je rozdíl mezi přírodní a běžnou kosmetikou

Přírodní kosmetika skýtá hned několik výhod. Jednak se mnohem lépe vstřebává. Dále obsahuje celou škálu přírodních minerálů, nezbytných vitamínů či antioxidačních látek, díky nimž se dokáže vaše pokožka mnohem lépe bránit vnějším vlivům.

Přípravky stvořené z ryze přírodních látek také efektivně hydratují pleť bez zbytečného zatížení, což ocení například majitelky mastné pleti, jejichž tvář běžná kosmetika často buď vysušuje, nebo ucpává póry. Přidaná chemická parfemace může zase kůži podráždit, kdežto přírodní kosmetika pečuje o pleť šetrně. Z toho důvodu se těší velké oblibě hlavně u lidí s citlivou pokožkou. Přírodní kosmetika udrží vaše tělo v rovnováze, podpoří schopnost regenerace a další přirozené funkce.

Zdroj: Shutterstock.com

Jak začít s přírodní kosmetikou

Vyměnit běžnou chemickou kosmetiku za přírodní se může zdát snadné a těžké zároveň. Proč? Sice stačí jen změnit lahvičky, jenže tělo je na chemii zvyklé a nejspíš se bez ní už zapomnělo bránit. Proto se může zprvu zdát, že přírodní kosmetika nefunguje nebo že se vám například vlasy výrazně více mastí. Jedná se však pouze o přechodné období, než tělo aktivuje přirozenou obranyschopnost a začne využívat vlastní sílu v kombinaci s přírodními přípravky. Do měsíce se však vše zklidní, zároveň se začnou dostavovat výsledky. Přípravky vyměňujte postupně. Klidně nejprve dopoužívejte rozdělané přípravky, než si pořídíte přírodní alternativu.

Mnoho lidí odrazuje vysoká cena přírodní kosmetiky. Vše je však o hledání. Brzy zjistíte, že složení kosmetiky nemusí nutně ovlivňovat i její cenu. Mezi dostupné, avšak velmi kvalitní značky patří přírodní kosmetika alverde, jíž najdete jak v každé dm drogerii, tak v dm online shopu.

Autor:
Publikováno: 17. 5. 2019 14:27 Nahlásit obsah