Magické zelené oči. Co vše prozradí o vašem charakteru?

Magické zelené oči. Co vše prozradí o vašem charakteru? Zdroj: Shutterstock

Ne nadarmo se říká, že oči jsou oknem do duše. Na světě neexistují dva lidé, kteří by měli oči naprosto stejné, je to tedy něco, co má každý z nás zcela originální. V životě se můžeme setkat se třemi barvami oči - s hnědou, modrou a nejméně rozšířenou zelenou.

Všechna ostatní zbarvení jsou směsicí těchto tři barev a my se dnes podíváme blíže na to, co o člověku vypoví zelená barva. Dříve mezi lidmi kolovaly pověry o zelených očích velmi často, podle nich byli jejich nositelé falešní a neupřímní. Ve skutečnosti však zelená barva vznikla kvůli nízké hladině melaninu v oční duhovce.

Všeobecně je známo, že lidé se zelenýma očima jsou houževnatí, cílevědomí, vytrvalí a především tvrdohlaví. Umí být však také zásadoví, upřímní a stálí. Žádná překážka není pro ně dost vysoká, aby ji nezvládli, a možná čím těžší je, tím více jsou do jejího zdolání odhodlaní.

Zdroj: Shutterstock Zelenoočky navíc oplývají dobrou organizační schopností, nechtějí být však v popředí či ve vedoucích funkcích. Do všeho se pouštějí s odvahou, profesionalitou a své kroky si vždy dobře zváží. Nejsou to pesimisté ani optimisté, na svět se dívají s čistě realistickou hlavou. V jejich očích však tkví i něco velmi zvláštního až magického. Díky své intuici dokážou člověka odhadnout v prvních sekundách a jen tak je neoblafnete.

Tito lidé bývají také velmi citliví, nalézt proto svou dokonalou polovičku není tak jednoduché a je možné, že ji nikdy ani nenajdou. Jakmile jim někdo ublíží, jen tak nezapomenou a často si tuto křivdu nesou v sobě i několik let. Pro neznámé mohou působit chladně až nepřístupně, je to však jen do doby, než člověku začnou věřit.

Autor:
Publikováno: 14. 4. 2022 18:48 Nahlásit obsah
Témata: Archiv