Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil rezignaci

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil rezignaci Zdroj: Twitter.com | @adamvojtechano

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se v pondělí 21. září 2020 rozhodl odstoupit ze své funkce. O této skutečnosti již informoval premiéra Andreje Babiše.

"Po důkladném zvážení situace jsem se rozhodl odstoupit z funkce ministra zdravotnictví. Panu premiérovi jsem již předal svoji rezignaci. Chci tím vytvořit odstup pro nové řešení epidemie koronaviru, která nás bude provázet," uvedl Vojtěch.

Kdo Adama Vojtěcha nahradí na postu ministra zdravotnictví, však zůstává otázkou. V každém případě bude i nadále tato funkce spojená s řešením koronavirové krize, se kterou se Česká republika stále potýká.

"Myslím, že jsem pro zdravotnictví pracoval na maximum a dělal vše, aby se posunulo dopředu. Funkci jsem vykonával ze všech sil. Stal jsem se ministrem covidu-19. Troufám si tvrdit, že první vlnu jsme zvládli velmi dobře. Nemám se zač stydět za práci, kterou jsem odvedl," řekl dále Adam Vojtěch, který po rezignaci na post ministra zdravotnictví zůstane poslancem a stále se bude věnovat oblasti zdravotnictví.

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2020 10:04 Nahlásit obsah