Mucha Sekty si zamilujete: Přinášíme srovnání těchto exkluzivních šumivých vín, z nichž každé vyniká jedinečnou chutí a vůní

Mucha Sekty si zamilujete: Přinášíme srovnání těchto exkluzivních šumivých vín, z nichž každé vyniká jedinečnou chutí a vůní Zdroj: soaresekt.cz

Mucha Sekt je exkluzivní značka šumivých vín, která vás zaujme nejen jedinečnou chutí. Design lahví těchto sektů je totiž inspirován dílem secesního umělce a rodáka z moravských Ivančic Alfonse Muchy. Alkoholické i nealkoholické Mucha Sekty pocházejí z prémiových vinařských oblastí. Zajímá vás, jak chutnají? Máme pro vás jejich srovnání.

Rozdíly mezi Mucha Sekty: Každý má výjimečnou chuť a vůni

Štětec Alfonse Muchy přenesl na plátno pestrou podzimní atmosféru, jejíž krása, chutě a vůně se dokonale prolínají v každé lahvi Mucha Sektu. Tato šumivá alkoholická a nealkoholická vína vás však nezaujmou pouze designem svých lahví, ale dostanou vás také svou vytříbenou chutí a vůní. Jaké jsou rozdíly mezi jednotlivými Mucha Sekty a který z nich je tím pravým pro vás?

Mucha Sekt Brut: Lehce pikantní, a přitom vyvážená chuť

Mucha Sekt Brut je exkluzivní suchý sekt, který promění každičký okamžik na nezapomenutelný zážitek. Toto šumivé víno vyniká lehce pikantní, a přitom vyváženou chutí, která balancuje mezi svěží kyselinkou a ovocnými tóny. Pro Mucha Sekt Brut, který získal zlatou medaili v soutěži Mundus Vini 2019 a ve druhém roce vybojoval stříbro na Berliner Wine Trophy, je dále charakteristické delikátní perlení a jemná pěnová koruna.

Zdroj: soaresekt.cz

Mucha Sekt Demi Sec: Delikátní ovocné pozadí a vůně biskvitů

Polosuchý sekt Mucha Sekt Demi Sec pohladí každičký váš smysl. Zamilujete si jej pro jemnou vůni biskvitů, která se rozprostírá na delikátním ovocném pozadí, ale také pro harmonickou chuťovou kombinaci svěží kyselinky se zbytkovým cukrem. Mucha Sekt Demi Sec, jehož korunou je jemná pěna a gejzír bublinek na patře, se pyšní stříbrem z Mundus Vini 2019 i medailí z TOP 77 vín v České republice 2021. Na Slovensku jej ocenili stříbrem na výstavě vína Terra Wag 2021.

Zdroj: soaresekt.cz

Mucha Sekt Rosé Sec: Exkluzivní růžové šumivé víno s delikátním aroma

Nejen pro romantiky je tím pravým růžové šumivé víno Mucha Sekt Rosé Sec. Tento polosuchý sekt, který byl oceněn zlatou medailí na jedné z nejprestižnějších světových soutěží Berliner Wine Trophy 2021, který zabodoval u sommelierů soutěže TOP 77 vín v Česku a který byl degustátory slovenské soutěže Víno TERRA WAG 2021 zvolen šampionem, má delikátní aroma a svěží ovocné tóny. Rovněž je pro něj charakteristická jemná perlivost.

Mucha Sekt Ice: S ledem tvoří dokonalé spojení

Jak chutná ledové umění? Stačí do větší vinné sklenice nalít Mucha Sekt Ice a k němu přidat čtyři kostky ledu. Ve šťavnaté a dokonale vyvážené chuti Mucha Sekt Ice naleznete tóny zralého ovoce a zeleného jablka. Všichni milovníci bublinek si jistě zamilují jeho květinovou vůni, aromatické muškátové tóny i jiskřivé perlení.

Zdroj: soaresekt.cz

Mucha Sekt Nealko: Vyniká svěží ovocnou chutí

Mucha Sekt si můžete vychutnat také v nealko verzi, kdykoliv si budete jenom přát. Mucha Sekt Nealko si oblíbíte zejména pro jeho všestrannost a také svěží ovocnou chuť, které nesou tóny zralých jablek a citrusů. Nutno podotknout, že čeští spotřebitelé zvolili Mucha Sekt Nealko Nejlepší novinkou roku 2021.

Mucha Sekt Nealko Rosé: Voní po čerstvých jahodách a malinách

Příjemné osvěžení pro jakoukoliv příležitost představuje také nealkoholická delikatesa Mucha Sekt Nealko Rosé, kterou si zamilujete díky vůni čerstvých jahod a malin ukrytých v osvěžujícím šumivém víně. Tento nealkoholický Mucha sekt s jemným perlením a světle růžovou barvou je tím pravým pro nádherné romantické chvíle ve dvou.

Loni v červenci uplynulo 160 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplnil k vítězství ve Volbě spotřebitele 2021 John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Ochutnejte umění ve všech jeho podobách díky pestré nabídce alkoholických i nealkoholických sektů značky Mucha Sekt. Ať už totiž zvolíte jakýkoli, nepochybně se vždy dočkáte skvělé chuti.

Autor:
Publikováno: 13. 12. 2021 16:10 Nahlásit obsah