Soutěž ve výkonu vodicích psů „Cesta ve tmě“

Soutěž ve výkonu vodicích psů „Cesta ve tmě“ Zdroj: Vodicí pes, z.s.

Již 19.ročník soutěže „Cesta ve tmě“ se letos koná v Boskovicích. Jako každý rok se mezi sebou utká 20 dvojic ve složení: nevidomý člověk a jeho vodicí pes. Soutěžit budou ve zdolání 2 částí neznámé trasy a obligátní poslušnosti.

Na provedení dohlíží rozhodčí z řad odborných instruktorů výcviku vodicích psů. Soutěžní den bude obohacen doprovodným programem a možností prohlédnout a vyzkoušet si různé pomůcky pro nevidomé.

Soutěž pořádají VODICÍ PES, z.s. ve spolupráci se Školou pro výcvik vodicích psů, s.r.o., oblastní odbočkou SONS v Blansku, z.s. a Tyfloservis, o.p.s. krajským střediskem v Brně.

Kromě oblíbeného soutěžení je „Cesta ve tmě“ pomyslným otevřením sezony, kde se mohou lidé po dlouhé zimě opět potkat a popovídat. Nedílnou součástí významu akce je osvětová činnost pro veřejnost, představení práce vodicích psů, života nevidomých a možností, jak jim případně pomoci.

Zdroj: Vodicí pes, z.s. Letošní ročník je součástí kampaně probíhající v rámci „Týdne vodicích psů“ vyhlášených Klubem držitelů vodicích psů SONS ČR z.s..

Termín: 21.04.2023, 9:00 – 17:00hod

Místo: Masarykovo nám., Boskovice

Kontakty

Organizátor:

Naděžda Šašková

Tel: 734 224 658

e-mail: klubovna@vycvikvodicichpsu.cz

Autor:
Publikováno: 18. 4. 2023 16:24 Nahlásit obsah