Toužíte po štíhlejších a pevnějších stehnech? Zaměřte se na cviky s vlastní váhou

Toužíte po štíhlejších a pevnějších stehnech? Zaměřte se na cviky s vlastní váhou Zdroj: Shutterstock.com

Stehna patří k nejproblémovějším partiím ženského těla. Chcete-li v oblasti vnějších a vnitřních stehen viditelně zhubnout a také ji zformovat do dokonalých křivek, máte možnost. Dejte se na speciální cviky s vlastní váhou, které vás už po pár týdnech poctivého cvičení dovedou k vysněným štíhlejším stehnům.

Cviky s vlastní váhou pro štíhlejší stehna

Pokud chcete v oblasti stehen zhubnout, přála byste si svá stehna zformovat a také je zpevnit, vyzkoušejte cvičení s vlastní váhou. Tomuto cvičení, ke kterému nepotřebujete jakékoliv pomůcky v podobě závaží nebo podložky, se můžete pravidelně věnovat v pohodlí domova, a to klidně v obývacím pokoji při sledování televize. Které cviky s vlastní váhou na stehna patří kromě klasických dřepů k těm nejúčinnějším?

Cvik č. 1: Výpad do boku s překříženýma nohama

Zdroj: Shapes.com Postavte se do roviny, nohy dejte k sobě a paže nechte viset podél těla. Levou nohou proveďte široký výpad do boku. Levou nohu přitom pokrčte v koleni a pravou nohu nechte nataženou. Prsty svých rukou směřujte co nejvíce k zemi. Následně svou váhu přeneste na pravou nohu, vytáhněte své ruce až ke stropu a levou nohou pak pravou nohu překřižte. Špičkou levé nohy lehce klepněte o zem a pak se s levou nohou vraťte opět do klasického stoje. Tento cvik opakujte celkem 15krát na každou nohu.

Cvik č. 2: Výpad vpřed s udržením rovnováhy

Zdroj: Shapes.com Postavte se do roviny, následně udělejte pravou nohou velký krok dopředu. Pravou nohu pokrčte v koleni. Mějte rovná záda a postupně se s nataženýma rukama přibližujte ke špičce pravé nohy. Vaše levé koleno by mělo směřovat přímo k podlaze.

Následně celou váhu svého těla přeneste na pravou nohu a levou nohu natáhněte jako při holubičce za tělo. Záda mějte v rovině s podložkou a své paže nechte viset směrem dolů. Cvičení opakujte celkem 15krát na každou nohu.

Cvik č. 3: Výpad do úhlu 45 stupňů

Zdroj: Shapes.com Postavte se do roviny, mějte nohy u sebe, narovnejte záda a natáhněte své ruce co nejvíc ke stropu. Vaše dlaně musí směřovat dopředu. Pravou nohou udělejte široký krok bokem, a to v úhlu 45 stupňů. Pravou nohu ohněte v koleni, zatímco levou nohu nechte nataženou. Svýma rukama a horní částí svého těla se co nejvíce přibližujte pravé noze. Snažte se přitom dotknout podlahy na obou stranách pravé nohy. Cvičení opakujte celkem 15krát na každou nohu.

Cvik č. 4: Hluboké plié

Zdroj: Shapes.com Tento cvik, který se inspiroval baletem, je zaměřený na zeštíhlení a zpevnění vnějších i vnitřních stehen. Postavte se do roviny, špičky nohou mějte otočené do stran (zhruba v úhlu 45 stupňů) a dejte si ruce v bok. Poté se oběma nohama rozkročte do strany a svým zadečkem se snažte co nejvíc přiblížit k podlaze. Opakujte celkem 15krát.

Cvik č. 5: Zvedání kolenou do stran s výkopem

Zdroj: Shapes.com Klekněte si na kolena, zapřete se rovnýma rukama o podložku a srovnejte svá záda. Zvedněte svou levou nohu z podlahy, směřujte s ní přitom na levou stranu, a to až do výšky své kyčle. Svou levou nohu mějte stále pokrčenou v koleni do pravého úhlu. Až se s ní dostanete do výšky své kyčle, natáhněte ji a směřujte špičkou co nejvíc do strany. Tento cvik opakujte celkem 15krát na každou nohu.

Autor:
Publikováno: 17. 2. 2020 10:10 Nahlásit obsah