Co dělat, a co naopak nedělat během menstruace? Tohle by měla znát každá

Co dělat, a co naopak nedělat během menstruace? Tohle by měla znát každá Zdroj: Shutterstock.com

Jednou za měsíc nás ženy navštíví nepříjemné období, které se snažíme přežít co nejpohodlněji. Ano, myslíte správně, je to menstruace. Některé ženy však toto období sotva zaznamenají, jiné se naopak svíjejí bolestí od prvního dne. A proč tomu tak je? To bohužel nikdo neví. My ale víme, které věci během tohoto období dělat a naopak i nedělat!

Fyzická námaha 

Mezi zásadní věci, které byste v tomto období určitě dělat neměly, je fyzicky těžká práce, která bolest jen zněkolikanásobí. K zesílení bolesti může dojít i při cvičení, proto byste se ho měla alespoň první dny menstruace zdržet. 

Milování 

Pochopitelně byste neměly provozovat žádný nechráněný sex. I přesto, že je dokázané, že ženy během měsíčků mají na sex mnohem větší chuť, držte svoje touhy raději na uzdě nebo si dávejte opravdu velký pozor jak na ochranu, tak i na hygienu!

Alkohol

Když už máte chuť si něco dát, ať je to pak sklenka nebo dvě dobrého vína, určitě ne tvrdý alkohol. Pití tvrdého alkoholu bolest jen umocňuje a s každým dalším panákem bude bolest jen silnější a silnější. 

Zdroj: Shutterstock.com

Káva 

Dokonce i kofein může bolest několikanásobně zesílit, a to kvůli svým povzbuzujícím účinkům. Raději si na těchto pár dnů odepřete šálek kávy a uvařte si nějaký dobrý ovocný čaj. Skvělou náhražkou kofeinových nápojů jsou bylinné čaje z heřmánku, lipového květu nebo kozlíku lékařského.

Železo

Naopak během svých dnů byste měla konzumovat potraviny se zvýšeným obsahem želena. To například naleznete v mořských plodech, špenátu, luštěninách, červeném mase, dýňových semínkách, brokolici, krůtím mase, tofu a dokonce i v hořké čokoládě. 

Jestliže jsou vaše menstruační bolesti téměř nesnesitelné, pomoci si můžete nahřátím podbříšku a oblasti kříže ve sprše teplou vodou. Následně i nadále udržujte tyto oblasti v teple. 

Autor:
Publikováno: 10. 4. 2018 10:08 Nahlásit obsah