Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Řeč těla nikdy nelže: Odhadněte svůj protějšek při svádění nebo po několikaměsíčním vztahu

Řeč těla nikdy nelže: Odhadněte svůj protějšek při svádění nebo po několikaměsíčním vztahu Zdroj: Shutterstock.com

Řeč těla hraje v našich životech mnohem významnější roli, než si myslíme. Toto nevědomé chování toho dost o našem protějšku prozradí třeba při svádění, na první schůzce nebo i po několika měsících vztahu. Říká se, že řeč těla nikdy nelže. Podle kterých znaků tedy poznáte vzájemnou přitažlivost i to, že to s vámi váš partner myslí opravdu vážně?

Řeč těla: Nejúčinnější taktika při svádění

Při svádění, na prvním rande nebo při vyznávání lásky všichni používáme slova. Ovšem neuvědomujeme si, že se svým protějškem komunikujeme i jinak, a to svým tělem. Řeč těla je vlastně neverbální komunikace, kterou zajišťuje naše podvědomí. Právě naše tělo ovlivňuje způsob svádění i vyznání lásky. Pokud vyzařuje ty správné signály, je to nejúčinnější, i když nevědomá taktika, jak dosáhnout toho, čeho chceme.

Řečí těla toho lze svému protějšku říct opravdu hodně. Jakým způsobem ale poznáte, že jste pro toho druhého atraktivní a že to s vámi myslí upřímně?

Zdroj: Shutterstock.com

Všechno je to o očním kontaktu

Jedno české rčení říká, že "oko je okno do duše". A je to vážně tak. Právě několikavteřinový vzájemný oční kontakt může dokonale posloužit jako začátek flirtovacího procesu. Jestli na vás ale váš protějšek při flirtování upřeně kouká mnohem déle, znamená to, že vás chce dostat za každou cenu. Naopak pokud vám muž věnuje upřímný a zamilovaný dlouhý pohled i po několika měsících vztahu, víte, že mu na vás stále velmi záleží.

Letmý úsměv naznačuje zájem

Když jsou ženy někým přitahovány, dle psychologů na něj "vrhnou" jeden nebo více letmých úsměvů. A právě úsměv, ať už při svádění, na první schůzce nebo v dlouhodobém vztahu je jedním z projevů vzájemných sympatií. Úsměv je zkrátka něco naprosto přirozeného, čím člověk vyjadřuje své vnitřní pocity ke svému protějšku.

Zaměřte se na ruce

Na prvním rande toho dost vašemu potenciálnímu partnerovi řeknou i vaše ruce. Jestli máte o druhého zájem, rozhodně před ním své ruce nekřižte. Podvědomě tím totiž vytváříte bariéru, kvůli níž mu budete připadat méně dostupná a chladná. 

Jestli vás muž pozve na večeři, pozorně sledujte, kde má ruce. Když je má na stole a postupně je přibližuje směrem k vám, chystá se narušit vaši intimní zónu. Má-li ruce ale během celého večera pod stolem, vyjadřuje tím dle odborníků na řeč těla spíš nezájem či nejistotu.

Zdroj: Shutterstock.com

Vzájemné dotyky mohou říct hodně

Důkazem zájmu o toho druhého jsou i náhodné dotyky. Nejen muži se během svádění nebo na prvním rande často náhodně dotknou ramene nebo ruky svého protějšku. Pokud ale druhý z dvojice nemá zájem, těmto letmým dotykům se důkladně vyhýbá.

Řeč těla toho umí říct v tomto případě i po několika měsících či letech vztahu stále dost. Pokud se pár nevyhýbá vzájemných dotykům ani po delší době - pohladí se například po tváři, rukou či zádech a vychutnávají si při tom každičký dotek, znamená to stále vzájemnou vřelost i hluboké city.

Autor:
Publikováno: 14. 1. 2019 10:07 Nahlásit obsah