Herec z Nabarveného ptáčete se ztratil v horách. Julian Sands je pohřešovaný od pátku 13. ledna

Herec z Nabarveného ptáčete se ztratil v horách. Julian Sands je pohřešovaný od pátku 13. ledna Zdroj: Shutterstock

Slavný britský herec Julian Sands, který si zahrál i ve snímku českého režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče, dělá vrásky svým nejbližším. Jeho manželka jej nahlásila jako nezvěstného v pátek 13. ledna 2023 poté, co se sám vydal na pěší túru do amerických hor San Gabriel Mountains severně od Los Angeles a přestal o sobě dávat vědět.

Kvůli špatnému počasí po Julianu Sandsovi pátrají pouze vrtulníky a drony

Julian Sands se ztratil v pátek 13. ledna 2023 v pohoří San Gabriel Mountains (konkrétně v oblasti Baldy Bowl) za velmi špatného počasí. Záchranáři po slavném britském herci začali intenzivně pátrat poté, co jeho zmizení nahlásila manželka.

Nicméně americká policie informovala, že týmy pozemních záchranářů musely o víkendu ukončit pátrání kvůli vysokému lavinovému riziku, nepříznivému počasí a stavu stezky. Po zmizelém Julianu Sandsovi tak v tuto chvíli záchranáři pátrají prostřednictvím dronů a vrtulníků.

Zdroj: Shutterstock Julian Sands se netajil láskou k turistice a horám

Pohřešovaný Julian Sands, který od roku 2020 žije se svou ženou a třemi dětmi v severní části čtvrti Hollywood v Los Angeles, vždy otevřeně mluvil o své lásce k turistice a horolezectví. Navíc vždy s přehledem zdolával vysoké vrcholky hor po celém světě. Jeho nejbližší momentálně doufají, aby se mu tyto jeho záliby nestaly osudným.

Julian Sands se narodil 4. ledna 1958 ve městě Yorkshire ve Velké Británii. Tento vysoký, zádumčivý herec s neproniknutelným pohledem zazářil v desítkách filmů a seriálů. Jde například o film Brankář (2018), Hadí doupě (2017), Opustit Las Vegas (1995) nebo Maurice (1987). Celosvětovou slávu mu přinesl britský romantický snímek Pokoj s vyhlídkou (1985), v němž ztvárnil hlavní roli. Julian Sands si zahrál také v seriálech Medicejové, Banshee, Dexter, Castle na zabití, 24 hodin, Hvězdná brána nebo Dům v růžích.

Zdroj: Shutterstock Ztvárnil vedlejší roli v Nabarveném ptáčeti

Juliana Sandse důvěrně znají také fanoušci českého filmu. Ztvárnil totiž roli Garbose - výrobce alkoholu ve snímku Nabarvené ptáče (2019) režiséra Václava Marhoula. 

Že vše nakonec dobře dopadne a ztracený herec se najde, doufá nejen jeho rodina, ale také jeho nejbližší přátelé a kamarádi. “Od pátku vím, že se můj přítel Julian Sands pohřešuje na Mt. Baldy. Jsem zničený. Velmi blízký rodinný přítel, který byl dobrodruhem ve všem, co dělal. Řekl jsem už spoustu modliteb,” napsal na Twitteru americký filmový producent Cassian Elwes a rodinný přítel Juliana Sandse.

Zdroj: Dailymail.co.uk, Bbc.com, Csfd.cz
Autor:
Publikováno: 23. 1. 2023 09:30 Nahlásit obsah