Jak vypadá Bastien z Nekonečného příběhu? Roztomilého chlapce by v dnešním Barretovi Oliverovi hledal už málokdo

Jak vypadá Bastien z Nekonečného příběhu? Roztomilého chlapce by v dnešním Barretovi Oliverovi hledal už málokdo Zdroj: Profimedia

Patříte ke generaci, která v dětství doslova hltala kultovní fantasy film Nekonečný příběh, který spatřil světlo světa v roce 1984? V tom případě vás bude jistě zajímat, jakým směrem následně mířily kroky Bastiena, kterého si zahrál tehdy dětský herec Barret Oliver. A jak vypadá Bastien z Nekonečného příběhu dnes? Změnil se k nepoznání.

Barret Oliver se narodil 24. srpna 1973 v americkém Los Angeles. Jako dětský herec bodoval v roce 1982 v komedii Polib mě na rozloučenou. Zahrál si také v pilotním snímku ke kultovní akční sérii s Davidem Hasselhoffem Knight Rider.

Zlom v jeho kariéře dětského herce odstartoval v roce 1984, kdy měl pouhých 11 let. Barret Oliver totiž na druhý pokus dostal titulní roli chlapce Bastiena v pohádkové dobrodružné fantasy Nekonečný příběh. Z prvního castingu byl vyřazený z důvodu, že byl na roli Bastiena příliš mladý a nezralý. Tvůrci Nekonečného příběhu si Barretovo vyřazení posléze rozmysleli a roli Bastiena mu nakonec dali.

Jistě si vzpomenete na to, že Nekonečný příběh začíná tak, že se desetiletý Bastien ukryje před svými spolužáky do obchodu, ve kterém najde starobylou knihu. O té Bastienovi její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastien však neodolá a pustí se do čtení poutavého příběhu o zázračné říši Fantasie. A jak příběh pokračuje, určitě víte i vy sami.

Jakmile se snímek Nekonečný příběh dostal do kin, hvězda Barreta Olivera vystřelila raketově vzhůru. Tento fantasy film z něj okamžitě udělal dětskou hvězdu první velikosti. Barret Oliver se následně v 80. letech 20. století ukázal ještě v dalších snímcích, v nichž ztvárnil hlavní nebo vedlejší roli (například Zámotek, Daryl, The Secret Garden).

V roce 1989 však Barret Oliver vstoupil do scientologické církve a ukončil svou hereckou kariéru. Umělecké činnosti se však věnuje dodnes. Působí jako fotograf a tiskař a také vyučuje fotografii na univerzitě v Los Angeles. Největší proměnou prošel jeho vzhled. Má dlouhé vousy a vlasy a slavného Bastiena z Nekonečného příběhu by v něm v dnešní době poznal už málokdo.

Zdroj: ČSFD.cz, Cs.wikipedia.org, Frekvence1.cz

Autor:
Publikováno: 10. 1. 2022 10:22 Nahlásit obsah