Písničky Hany Zagorové: Které patří k vašim nejoblíbenějším?

Písničky Hany Zagorové: Které patří k vašim nejoblíbenějším? Zdroj: Profimedia

Legendární zpěvačka Hana Zagorová, která zemřela 26. srpna 2022 v nedožitých 76 letech, měla za celý svůj život na kontě více než 900 písní. Některé z nich jsou notoricky známé a dá se o nich říct, že zlidověly. Vybrali jsme celkem pět písniček Hany Zagorové, o kterých si myslíme, že patří k jejím největším hitům. Souhlasíte s námi?

Maluj zase obrázky

Jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších písniček Hany Zagorové je jednoznačně hit Maluj zase obrázky, který vznikl v roce 1976. Devítinásobná držitelka ocenění Zlatý slavík v této písni zpívá o vztahu, který prochází běžným vývojem od zamilovanosti až po partnerský chlad a odcizení. Autorem hudby a textu hitu Maluj zase obrázky je český textař, klavírista a skladatel Pavel Žák.

Je naprosto nezbytné

Dalším velkým hitem, který Hana Zagorová nazpívala až v novém miléniu, je píseň Je naprosto nezbytné. Tato hitovka z roku 2000, kterou zná snad každý, je v hudební i textové podobě počinem Jiřího Březníka. 

Můj čas

Hitovka Můj čas z roku 1984, kterou Hana Zagorová nazpívala se Stanislavem Hložkem a Petrem Kotvaldem, byla úvodní písní k seriálu Sanitka. Autorem hudby této notoricky známé písničky jsou Petr a Pavel Ormovi, text napsal Zdeněk Borovec.

„Neměla jsem ji moc ráda a pamatuji si, že jsem tím štvala i kluky. Byla jsem trošičku zaujatá proti té základní frázi – Příteli, chvátej S.O.S. Přišla mi taková budovatelská, ale dnes mi to tak vůbec nepřijde. Tak posílám strašně moc pozdravů do nebe panu Zdeňku Borovcovi, protože napsal překrásný text,“ prozradila v roce 2021 v rozhovoru pro iDnes.cz Hana Zagorová.

Biograf láska

Další oblíbenou písničkou Hany Zagorové je jednoznačně Biograf láska z roku 1982. Hudbu napsal Jiří Zmožek a text Vladimír Čort. Podle jednoho z největších hitů Hany Zagorové dostal pojmenování také muzikál Biograf láska, který od 16. září 2022 uvádí pražské divadlo Kalich. Tento muzikál je složený právě z nestárnoucích písniček legendární zpěvačky Hany Zagorové. Zároveň jej doprovází příběh, který může prožít každý.

Duhová víla

Duet Duhová víla z roku 1977, který Hana Zagorová nazpívala se zpěvákem Petrem Rezkem, patřil k největším hitům české pop music 70. let 20. století. Autorem hudby této písníčky Hany Zagorové je Karel Vágner, text napsal Pavel Žák. Duhová víla byla takovou hitovkou, že v roce 1978 dostala dokonce anglickou verzi. Do anglického jazyka ji konkrétně otextoval Joy Turner.

Zdroj: Zagorovahana.cz, Hudebnisrdcovky.cz, Divadlokalich.cz/, iDnes.cz

Autor:
Publikováno: 13. 9. 2022 10:10 Nahlásit obsah