Kategorie Hana Zagorová

Článek
Písničky Hany Zagorové: Které patří k vašim nejoblíbenějším?
Písničky Hany Zagorové: Které patří k vašim nejoblíbenějším? Legendární zpěvačka Hana Zagorová, která zemřela 26. srpna 2022 v nedožitých 76 letech, měla za celý svůj život na kontě více než 900 písní. Některé z nich jsou notoricky známé a dá se o nich říct, že zlidověly. Vybrali jsme celkem pět písniček Hany Zagorové, o kterých si myslíme, že patří k jejím největším hitům. Souhlasíte s námi?
Článek
Nemoc Hany Zagorové: Paroxysmální hemoglobinurie, kterou v mládí odstartovala tuberkulóza
Nemoc Hany Zagorové: Paroxysmální hemoglobinurie, kterou v mládí odstartovala tuberkulóza Česká zpěvačka Hana Zagorová, která zemřela v pátek 26. srpna 2022 v pražském Ústavu hematologie a krevní transfuze, se takřka celý život potýkala s velmi vážným onemocněním krve. Nemoc zvanou paroxysmální hemoglobinurie u Hany Zagorové spustila turberkulóza, když jí bylo pouhých 22 let.
Článek
Hana Zagorová by 6. září 2022 oslavila 76. narozeniny. Manžel Štefan Margita jí poslal vzkaz do nebe
Hana Zagorová by 6. září 2022 oslavila 76. narozeniny. Manžel Štefan Margita jí poslal vzkaz do nebe Legendární česká zpěvačka Hana Zagorová naposledy vydechla v pátek 26. srpna 2022. Zemřela ve věku nedožitých 76 let. A právě 76. narozeniny by oslavila v úterý 6. září 2022, což si připomněl i její manžel Štefan Margita, který své milované Hance poslal dojemný vzkaz do nebe.
Článek
Dětství Hany Zagorové: Česká slavice byla nesmírně talentovanou holčičkou
Dětství Hany Zagorové: Česká slavice byla nesmírně talentovanou holčičkou Zajímá vás, jaké bylo dětství Hany Zagorové? Česká slavice byla již jako malá holčička nesmírně talentovaná. Nejen, že krásně zpívala, ale také psala básně či divadelní hry. V rodných Petřkovicích navíc dosud uchovávají pro veřejnost Hančinu báseň, kterou napsala 1. února 1958 ve svých 11 letech.
Článek
Hana Zagorová a Lucie Borhyová k sobě měly velmi blízko. Byly jako rodina
Hana Zagorová a Lucie Borhyová k sobě měly velmi blízko. Byly jako rodina Odchod zpěvačky Hany Zagorové těžce nese i moderátorka Lucie Borhyová, pro kterou je tato ztráta velmi osobní záležitostí. Hana Zagorová a Lucie Borhyová měly mezi sebou velmi výjimečný vztah. I když mezi nimi nebylo pokrevní pouto, byly pro sebe jako rodina.
Článek
Nejznámější hit Hany Zagorové Maluj zase obrázky: Jaký je příběh této čarovné písně?
Nejznámější hit Hany Zagorové Maluj zase obrázky: Jaký je příběh této čarovné písně? Jednou z nejznámějších písní Hany Zagorové je hit Maluj zase obrázky, který pochází z roku 1976. Také tuto píseň milujete? Možná, že vás překvapí, jakým způsobem tento hit vznikl. Hanka Zagorová v něm zpívá o vztahu, který prochází běžným vývojem od zamilovanosti až po partnerský chlad a odcizení. Vážně je to její příběh?
Článek
Hana Zagorová prožila se Štefanem Margitou krásné manželství. Měli celkem dvě svatby a oslavili 30 společných let
Hana Zagorová prožila se Štefanem Margitou krásné manželství. Měli celkem dvě svatby a oslavili 30 společných let Celé Česko oplakává odchod oblíbené zpěvačky Hany Zagorové, která zemřela 26. srpna 2022 v necelých 76 letech. Jejím životním partnerem byl slovenský operní tenor Štefan Margita, se kterým žila ve šťastném manželství celých 30 let. Štefan Margita a Hana Zagorová se vzali celkem dvakrát. Jednou na úřadě a po druhé v kostele.