Hana Zagorová prožila se Štefanem Margitou krásné manželství. Měli celkem dvě svatby a oslavili 30 společných let

Hana Zagorová prožila se Štefanem Margitou krásné manželství. Měli celkem dvě svatby a oslavili 30 společných let Zdroj: Profimedia

Celé Česko oplakává odchod oblíbené zpěvačky Hany Zagorové, která zemřela 26. srpna 2022 v necelých 76 letech. Jejím životním partnerem byl slovenský operní tenor Štefan Margita, se kterým žila ve šťastném manželství celých 30 let. Štefan Margita a Hana Zagorová se vzali celkem dvakrát. Jednou na úřadě a po druhé v kostele.

Štefan Margita a Hana Zagorová se poprvé setkali ve Státní opeře

Osudovým mužem české zpěvačky Hany Zagorové, která navždy odešla do nebe, byl slovenský operní tenor Štefan Margita. Jak proběhlo jejich první setkání? V roce 1989 na premiéře Žebrácké opery ve Státní opeře Praha, kde Štefan Margita ztvárnil jednu z hlavních rolí.

“Po představení mi řekli, že Hana Zagorová je v divadle. A já ji chtěl poznat. Prý to nebude problém. Šli jsme tedy ve foyer po schodech nahoru, kde stála a s někým mluvila. Přerušili ji a představili nás. Říkal jsem Hance, že ji celý život obdivuju, jak je úžasná. Hanka se na mě podívala, neřekla mi nic takového, jako že mi gratuluje k premiéře. Jen pověděla: ‚Ano?‘ V tu chvíli jsem si řekl: ‚Bože můj, ta je namyšlená!‘“ popsal své první setkání se svou osudovou ženou operní pěvec Štefan Margita. Vzápětí jej ale pozvala na večírek, který chystala před svými narozeninami.

I když si překvapivě Štefan Margita a Hana Zagorová na první dobrou nepadli do noty, po tomto osudovém setkání se z nich stal pár. Silné pouto mezi touto dvojicí bohužel přetrhla až Hančina smrt.

Česká zpěvačka a slovenský pěvec se vzali v roce 1992. Celkem dvakrát

Z Hany Zagorové a Štefana Margity se stali manželé v roce 1992. V tomto roce se vzali celkem dvakrát. První svatbu měli 30. května 1992 na obecním úřadě, 6. června 1992 následoval církevní obřad. Vzali se v kostele sv. Jakuba na Starém Městě v Praze.

Štefanovi Margitovi svědčil Laco Borhy, nevlastní otec moderátorky Lucie Borhyové. Hance Zagorové šel za svědka kapelník Karel Vágner, který byl jejím velmi blízkým přítelem. 

Hana Zagorová a Štefan Margita prožili šťastné manželství

V červnu 2022 oslavili Štefan Margita a Hana Zagorová Perlovou svatbu, protože spolu byli neskutečných 30 let. „Jsem moc rád, že mám vedle sebe tři desetiletí pořád ženu, kterou neskonale miluji,” prozradil tehdy Štefan Margita pro Blesk.

Manželství Hany Zagorové a Štefana Margity bylo šťastné a spokojené. Ačkoliv Hance lékaři nedoporučili mít kvůli její zdravotní diagnóze (paroxysmální noční hemoglobinurie) děti, její vztah se Štefanem byl stoprocentně naplněný. Kromě toho, že si rozuměli v osobním životě, spolupracovali také profesně.

Štefan Margita a Hana Zagorová například v letech 2000 až 2004 společně moderovali zábavný pořad Hogo Fogo na TV Nova, který se těšil velké oblibě. Hanka k tomuto pořadu také psala scénáře.

Společné štěstí tohoto páru bohužel skončilo 26. srpna 2022, kdy Hanka Štefana nadobro opustila. "Hani, lásko moje jediná. Děkuju ti za 30 krásných zamilovaných let! Na dnešní 11. hodinu už však nikdy nezapomenu. Strach, úplná beznaděj, že jsem tě navždy ztratil, a že už nejsi a nebudeš. Návrat do prázdného bytu mě drásá. Koukám na tvé věci a každý krok mi tě tu připomíná. Miluju tě a navždy budu! Tvůj Štefan," napsal se smutkem v duši na Instagramu 66letý vdovec Štefan Margita.

Zdroj: Instagram.com/stefanmargita_official, Zagorovahana.cz, Youtube.com, Extra.cz, Wikipedia.org

Autor:
Publikováno: 31. 8. 2022 11:59 Nahlásit obsah