8 typů bolestí břicha - kde se objevují a co vlastně znamenají?

8 typů bolestí břicha - kde se objevují a co vlastně znamenají? Zdroj: http://healthanddiytips.com/

Bolest břicha, a především v jeho různých částech, nám toho dokáže o našem zdraví spoustu povědět. Když vás totiž bolí břicho na jedné straně, nemusí to být stejný symptom, jako když vás bolí na straně druhé. Pojďme se tedy společně podívat na to, co která bolest znamená a co nám tím chce naše tělo povědět.

Bolest břicha na levém boku

Levá strana je propojena s ledvinami, proto pokud pociťujete bolest právě na tomto místě, může to znamenat infekci ledvin anebo také ledvinové kameny. Pokud vás k tomu ještě doprovází bolest při močení, na nic nečekejte a okamžitě navštivte svého lékaře.

Zdroj: healthanddiytips.com

Bolest břicha ve střední části, tzv. nad pupíkem

Jestli vás trápí tupá bolest v okolí pupíku nebo těsně nad ním, může se jednat o zánět slepého střeva. Zkus se tedy mírně naklonit doprava, a pokud bolest zesílí a směřuje o něco níž, navštivte lékaře.

Jakmile by se k těmto bolestem připojilo i zvracení, může jít o zánět slinivky, který také není dobré zanedbávat.

Zdroj: healthanddiytips.com

Bolest břicha na pravém boku

Trápí vás bolest břicha na pravém boku a směřuje až k podbříšku? V tomto případě může jít opět o zánět slepého střeva. Pokud vás však provází bolest ve středu břicha na pravé straně, jde pravděpodobně jen o zácpu a není se čeho obávat.

Zdroj: healthanddiytips.com

Bolest břicha v dolní části na levé straně

Ani v tomto případě není potřeba panikařit. Většinou jsou za touto bolestí jen střevní potíže anebo také u žen menstruace.

Zdroj: healthanddiytips.com

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 15. 3. 2017 09:00 Nahlásit obsah