Celých 12 let byl v komatu a právě se vzbudil. To, co potom řekl lékařům a rodině, nechalo všechny v šoku!

"Doufám, že brzo zemřeš," řekla nešťastná matka svému synovi, která ho měla už deset let za mrtvého. Martin však všechny podněty z venčí registroval. Slyšel každé slovo, a když se o dva roky později probral z kómatu, vše si pamatoval.

"Moje matka se na mě dívala a její oči se zalily slzami. Přál jsem si jí alespoň něco říct, přál jsem si, abych mohl uniknout z těla, které mi způsobovalo tolik bolesti. Ale ona mi řekla: "Musíš zemřít." A pomalu, s důrazem na každé slovo to opakovala znovu a znovu: "Musíš zemřít, musíš zemřít."

Martin Pistorius v té době opravdu zemřít chtěl. Ale jedna věc ho držela stále při životě. Ani jeho nejbližší netušili, že slyší a vidí. Že žije pouze ve virtuálním kómatu a vnímá svět kolem sebe. Že přemýšlí jako za starých časů. Přál si alespoň pohnout očima, aby tak dal matce vědět, aby mu neříkala takové věci. Co se ale s Martinem stalo? Na vině prý byla těžká forma meningitidy, která často lidi i zabíjí.

Martin nezemřel, ale všichni kolem něj si mysleli, že jeho tělo je pouze ve vegetativním stavu a tudíž, že jeho mozek nefunguje. Do kómatu upadl ve 12 letech. Za tu dobu už nikdo nedoufal, že by se Matinův stav mohl zlepšit. Přišel však okamžik, který vrátil chuť do života celé rodině a i samotnému Martinovi. Koukněte na to!

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 16. 1. 2022 15:37 Nahlásit obsah