Zemřel legendární hráč britského rugby. V 41 letech podlehl ALS

Zemřel legendární hráč britského rugby. V 41 letech podlehl ALS Zdroj: Shutterstock

Rob Burrow, který byl nezapomenutelnou tváří britského rugby, podlehl 2. června 2024 zákeřné nemoci ALS. Bylo mu pouhých 41 let. Jeho životní příběh zasáhl nejen sportovní komunitu, ale i širokou veřejnost, která ho vnímala jako symbol odvahy a odhodlání.

Diagnóza jménem ALS přišla v roce 2019

Rob Burrow strávil celou svou profesionální kariéru v britském týmu Leeds Rhinos, kde se stal ikonou díky své neúnavné práci a talentu. Jeho přínos týmu byl neocenitelný – pomohl získat osm titulů Super League a stal se miláčkem fanoušků. Své mimořádné schopnosti předváděl nejen na domácí scéně, ale i na mezinárodních soutěžích, kde reprezentoval Anglii a Velkou Británii.

V prosinci 2019, dva roky po ukončení své sportovní kariéry, Rob Burrow obdržel zdrcující diagnózu amyotrofické laterální sklerózy (ALS). Tato nemoc, která je známá svou progresivní povahou, jej však nezastavila. Navzdory rychlému postupu nemoci zůstal aktivní v boji za zvýšení povědomí o ALS a podporu výzkumu této zákeřné nemoci.

Smrt známého rugbisty zasáhla širokou veřejnost

Zpráva o Burrowově smrti hluboce zasáhla nejen jeho rodinu a přátele, ale i širokou sportovní veřejnost. Jeho dlouholetý přítel a bývalý spoluhráč Kevin Sinfield se o něm vyjádřil s obdivem: "Rob byl nejen neúnavným hráčem, ale i neuvěřitelně odvážným člověkem. Jeho boj s ALS byl inspirací pro nás všechny."

Také princ William, který je známý svou podporou rugby, vzdal hold zemřelému Robovi Burrowovi a označil jej za "legendu s obrovským srdcem". Jeho odchod zarmoutil i další členy královské rodiny a sportovní osobnosti po celém světě.

Na jeho počest otevřou nové centrum pro pacienty s ALS

Rob Burrow po sobě zanechal nezapomenutelný odkaz. Jeho odhodlání a síla inspirovaly mnoho lidí a jeho příběh bude dlouho rezonovat ve světě sportu i mimo něj. Na jeho počest bude otevřeno nové centrum pro pacienty s ALS v britské nemocnici Seacroft, které ponese jeho jméno a bude se jmenovat Centrum Roba Burrowa. 

Rob Burrow zůstane navždy v srdcích všech, kteří měli tu čest ho poznat. Jeho životní příběh a neúnavný boj s ALS jsou důkazem, jaký dopad může mít jedinec na životy ostatních. 

Zdroj: Instagram.com/leedsrhinos, Skysports.com
Autor:
Publikováno: 7. 6. 2024 14:48 Nahlásit obsah